MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  


Kassiabi foorumid
 
Kass tuleb koju
uus teema | teemade loetelu | algusesse
kaua? ( muuda ) ( kustuta )
autor: egipus
aeg: 19.03.2007 19:15

üks küsimus ,et kui kauaks võib kassi üksinda koju jätta.Ma käin vahetevahel üheks ööks tuttavate juures.
( kustuta )
autor: Reet
aeg: 19.03.2007 19:35

kaks öödpäeva ei ole täiskasvanud kassile mingi eriline probleem. Tuleb jätta piisavas koguses krõbuskaid ja mitme kausiga vett või muretsege spets joogiautomaat. Toiduga tuleks arvestada nii, et ta ei sööks kohe esimesel päeval kõike ära. Seega pisut rohkem ikka. Üks öö ei ole probleem kindlasti mitte.
( kustuta )
autor: Lepatriinu
aeg: 02.04.2007 14:54

toidu võib küll ette jätta,aga mis saab wc-st?Selle teeb täis ja siis enam ei taha sinna minna ja teeb vale koha peale?Mul ei ole liivaga kogemusi,mina panen paberitükke,neid peab vahetama peale iga kasutamist enam - vähem.
( kustuta )
autor: Pets
aeg: 17.07.2007 15:45

Kusjuures mina olen nädalavahetuseks oma tibud üksinda jätnud. Toitu mitme kausiga ette ja vett nii põrandale kui ka kraanikaussi. Tagasi tulles on nad lihtsalt väga rõõmsad ning tassivad korda mööda mulle mänguasju ette. Et ma ikka mängiksin nendega. Seda ma ka loomulikult teen. Samuti ei ole meil nädalavahetuse osas kunagi ka liivakastiga probleeme olnud. Kuigi jah igaks juhuks võiks ju kõrvale teise panna. Siis kindel, et ei lähe nurka tegema. Kuigi jah kindlasti on iga kass erinev.
( kustuta )
autor: annaliisa
aeg: 17.07.2007 21:40

Meie kaks kassi on kõige kauem vist neli päeva olnud ilma meieta, siis käis kahe päeva järel tuttav neile sööki andmas ja kasti puhastamas ja natuke tegelemas.

Nii et nõustun Reedaga - kaks ööpäeva pole probleem.
Varem jätsime ka sellistel puhkudel kaks liivakasti, et no mine sa tea. Aga üks kast läks koos hoiukodukassiga Rakverre ja nagu näha, saavad nad ka ilma selleta hakkama. Aga see on vist tõepoolest iga kassi puhul erinev.
( kustuta )
autor: Tiiu
aeg: 17.07.2007 22:26

Mind huvitab et kas Eestis pole loomakaitse seadust kus oleks kirjas kui kauaks aega kassi tohib üksi jätta? Meil siin Soomes on seaduses üles kirjatud et kasse ei tohi üle 24 tunniks üksi jätta, keegi peab iga 24 tundi järgi kontrollima et kassil on köik korras. Mis siis kui kassi saab näiteks mingi haigushoogi vöi kukkub alla kuskakilt kapi pealt? Siis ta piinleb nii kaua kui keegi kohole paari päeva päräst tuleb? Asju peab ka natuke teiselt kandilt vaatama... :)
( kustuta )
autor: Anneli
aeg: 18.07.2007 09:36

Ameerikas on ka 13. ja 16.aastastel noortel lapsehoidjad... mina selles vanuses Eestis olin juba ise lapsehoidja oma vendadele. Samuti on meil ka 7.aastased vahel üksi kodus, kui koolist tulevad.

Minu kiisule väga meeldib vahepeal üksi olla. Mis kummaline kass see on, kes otsib endale haiget tegemise võimalust? Kui on selliste kalduvustega loom, siis kindlasti ei tohi teda üksi jätta.

Eestis sellist seadust kindlasti ei ole... meil on kassid ja üldse loomad kaitseta. On hullemaid asju kui korraks looma koju üksi jätmine... ei tahaks neid koledaid lugusid meenutadagi, kuid ka sellel lehel võib näha, mis on vaeste kiisudega juhtunud :/
( kustuta )
autor: annaliisa
aeg: 18.07.2007 10:05

Jah, Tiiu, samamoodi võiks rääkida vanainimestest, kes kõrges vanuses üksi elavad ja haigushoo tagajärjel siitilmast lahkuvad ning kuidas nad siis alles mitu päeva hiljem leitakse. Selle vastu pole ka mingit seadust.

Minu kassid ka tõega naudivad üksinda kodus olemist. Nad saavad siis kahekesi segamatult meie voodis tekkide all roomata, lakkamatult ringi rallida ja ronida vaheseina peale riiulisse, kus me neil muidu käia ei luba. Selliseid kohti, kus nad end vigaseks saaksid kukkuda, minu korteris ei ole. Ja see on kohe päris kindel - ma olen kasside turvalisuse seisukohalt üsna paranoiline.

Kuid tõeliselt kahju on mul oma naabrite kassist - mees on Soomes tööl ja viimaseid nädalaid lapseootel naine selleks ajaks ema juurde kolinud. Nii kestab see juba mõned nädalad ja kass on kogu aja üksinda kodus. Eile hakkasime elukaaslasega mõtlema, et ega me pole näinud, et keegi oleks talle selle aja jooksul süüa käinud andmas vms. Eelmise nädala lõpus naine käis, so. siis neljapäeval vist, aga sellest on varsti nädal möödas ...
Vähemasti on kass ikka hinges veel - eile istus aknalaual ja vahtis kurva näoga, kui oma kasse maja ees jalutasime.
( kustuta )
autor: solitar
aeg: 18.07.2007 10:28

Meie seadused ka siiski arenevad, 01.09.2007.a. jõustuvas Loomakaitseaseaduse uues redaktsioonis on kirjas (§5 primm), et lemmiklooma tervist ja heaolu tuleb kontrollida regulaarselt.

Mida tähendab regulaarselt jääb ilmselt igaühe enda otsustada (vabandan, kuid hetkel pole aega seaduse seletuskirja otsida, et vaadata, kas ja kuidas on seaduse autorid seda sätet selgitatud).

Mis puudutab Tiiu poolt viidatud Soome seaduse 24 h nõuet, siis ei väida, et see paha või tobe on, kuid õnnetus võib juhtuda ka vahetult peale kontrolli ja 23 h ja 57 minutit enne järgmist kontrolli ning kass võib kannatada ja piinelda ikka.

Kui võtta neid reegleid väga haiglasliku täpsusega järgimisele, siis peaks ju ka talveunes olevat kilpkonna regulaarselt üles ajama, et veenduda tema tervises ja heaolus (sellega tehtav kahju on ilmselgelt suurem kui võimalik kasu).

Eks need seadused ole rohkem selleks, et oleks mingigi alus loomi väärkohtlevaid isikuid vastutusele võtta. Looma pidamisel tuleb minu arust siiski ennekõike tervest mõistusest lähtuda.
( kustuta )
autor: Tiiu
aeg: 18.07.2007 10:47

Anneli, meil on ka 7 aastased lapsed vahel üksi kodus kui koolist tulevab, mina olin ka kui väike olin. Aga räägime siin nüüd kassidest, mitte inimestest. ;) Minu süda ei oleks rahul kui keegi ei käiks minu kasse vaatamas kui ma olen kodust natuke kauem ära.

Eestis ja Soomes on küll natuke erilised lemmikloomapidamise kulttuurid, vöib olla et ka selle pärast mötlete et kassi kodu jättamine paariks päevaks ei ole paha asi. Soomes on küll ka selliseid inimiseid olemas aga sedause järgi meil siin nii ei tohi teha. Minu üks itaalialane söber ka mötleb et kassi tohib jääda üksi koju juba kolmeks päevaks...siin asjas vist eestlased ja itaalialased ovad sarnased. ;)

annaliisa, kindalasti vöta ühendust Soome loomakaitseseltsi "eläinsuojeluvalvoja"ga: vaata linki Keegi tuleb siis koha peale ja kontrollib kassi olukorda.
( kustuta )
autor: annaliisa
aeg: 18.07.2007 12:00

Tiiu, see kass on meil ikka Eestis, Tartus. Lihtsalt nende pereisa on Soomes tööl. Ja samas on nad meeldivad inimesed, ma ei tahaks kohe hakata mingi loomakaitsega peale, pakun esialgu, kui neid kohtan, et võin kassi sööta ja jalutadagi, kui soovivad.

Ja mina näiteks ei peaks seadusest kinni, kui see näeks ette, et 24 tundi võib kass maksimaalselt üksi olla. Nad on mul kaks aastat olnud ja ma olen selle aja jooksul neid päris palju kaheks päevaks üksi jätnud. Ma tean, et nendega ei juhtu midagi.
( kustuta )
autor: Tiiu
aeg: 18.07.2007 14:55

^Vabandust, sain valesti aru sinu kirjutusest. Aga jah, paku abi siis neile. :)
( kustuta )
autor: nupzik
aeg: 19.06.2011 21:55

Ka minul on kaks kassi. Paari päevase äraolekuga ei juhtunud midagi nendega. Kassid olid tublid. Me panime ka kaks liivakasti ja kaks toidu/joogi kaussi. Tagasi jõudes polnud nad eriti söönudki. Oleme tähele pannud, et neil pole erilist söögiisu sel ajal, rohkem magavad. Mürgeldavad siis kui ise ka kodus oleme.
Nüüd muidugi "pikad pühad" tulemas, tervelt neli päeva. Eks tuleb ka see kord nii teha. Kuid oma kasside pärast ma ei muretse :) See oleneb muidugi kiisukestest ja igal ühel oma käitumine ja iseloom.
Soovitus on lihtsalt, et enne kui oma kassikesi üksi tahate jätta, õppige neid enne tundma, et teada, kuidas nad näiteks ühepäevasele üksiolemisele reageerivad.
( kustuta )
autor: furrball
aeg: 20.06.2011 15:01

Minul on 5 kassi,erineva vanusega ja eri soost ja muidugi on nad ka vahel kodus omaette...üksi ei saa ma ju öelda ...neid on ju 5...Nendel pole häda midagi kui meid paar päeva ei ole,pabistama ja igatsema hakkan ikka mina...nendel on koos lõbus ja paar päeva on täitsa ohutu...muidugi ei tohi aknaid tuulutusasendisse ja triikrauda lauale jätta...selge et kõik kohad kus tavaliselt olla ei lubata,revideeritakse läbi...aga ohutu peab neil ju kogu aeg olema...ollakse kodus või mitte.Toidu suhtes on kassid taibukad,nad justnagu teaks kui kaua pererahvas ära on,kui tuled,on alati mingi tera kausis alles,näiteks kui hommikul tööle minnes neile süüa annan,siis õhtul tulles on kausid nagu pestud...
( kustuta )
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee