MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  






Kassiabi foorumid
 
Tänavakassid
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Kaks tänavakiisut ( muuda ) ( kustuta )
autor: ukumari
aeg: 15.12.2007 17:51

Peale oma armsa ja hella kassi kadumist, võtsin endale kaks kodutut kiisut tühja maja juurest. Nad on mul olnud alles nädala. Väike küll algul susises aga varsti saime jutule aga suurem on täiskasvanud emakass ja meie suhted kuidagi ei laabu. Olen ta väikeses ruumis kinni püüdnud, selleks otstarbeks olen kasutanud kindaid, ja katsunud silitada, sügada kõrva tagant aga kassike võitleb kõikide vahenditega lastes käiku käpad ja hambad. Sisiseb igaks juhuks kogu aeg. Vaatamata haavatasaamisele olen püüdnud olla järjekindel. Mulle tundub, et kassikesed pole päris terved ja vajaksid arstiabi aga kuidas sa metslasega polikliinikusse lähed. Palun neid kellel kogemusi metsikute kassidega, anda nõu kui kaua võtab rahunemine aega ja kas täiskasvanud emakass üldse sotsialiseerub enam. Praegu ta magab mul teispool kuvarit aga hoidku jumal kui mina sinna vaatama peaksin. Hea nõu on kallis, sellest oleneb kassikese elu pikemas perspektiivis.
( kustuta )
autor: Reet
aeg: 15.12.2007 23:32

kui haiged nad on? Arsti juurde viimiseks #!?!#asutama kindlasti transakasti. Ilma küll mitte. Kasti pole eriti keeruline teda panna ilmselt. Kui ta on tõesti haige, siis oleks vaja ravi eesmärgil temaga tegeleda. Muidu ma emmet tagant ei kiirustaks. Annaks talle aega. Teinekord läheb terve kuu ja mõnega veel kauem,. aga suhtlema ikka hakkavad. Kassipojaga tuleb hakata kohe tegelema ja sülle võtma. Nad vannuvad väga ruttu alla, kuid põrandal võivad kaua susisema jääda.
( kustuta )
autor: mummm
aeg: 17.12.2007 08:50

Vabandan, et kirjutan ukumari teemas. Reet, minul on kodus Loomade Vabatahtlike poolt kassiema lapsega. Last juba silitada saab pea pealt söögi ajal, kuid sülle võtmine on lausa võimatu. Nii kinnastega kui ilma. ´Läheb pööraseks ja kratsib katki. Samas mängima julgeb tulla mu jalgade peale, hapukoort limpsib sõrmelt.
Ema on üldse väga arg. Olen teda pannud transakasti ja siis seal silitanud rääkinud temaga. Kardab... On isegi puuri pissinud suurest hirmust.
Kas Sa oskad soovitada veel mingeid nippe, mis kiirendaks sotsialiseerumist?
( kustuta )
autor: Anneli
aeg: 17.12.2007 20:42

Ukumari kirjutas: kassike võitleb kõikide vahenditega lastes käiku käpad ja hambad. Sisiseb igaks juhuks kogu aeg.

Mummi juures sarnaste sümptomitega kassipoeg. Kärtsub ja hüppab õhku ning nagu väike luts lipsab minema.

Kassiema vajab aga aega. Õues oli ta väga tubli kiisu, kes julges inimesele ligi tulla ja ka puudutada sai teda. Praegu on tal elus lihtsalt väga suur muutus toimunud ja ta vajab aega kohanemiseks.
( kustuta )
autor: ukumari
aeg: 17.12.2007 21:17

Kiisudega läks asi ikka väga halvaks. Korraga enam nad ei söönud, turtsusid ja ninast pullitas lima, vahel jäi nagu hing kinni. Eriti haige oli väike kiisu, temal oli ka kõht lahti. Kuna töötan põllumeestega, siis oli hüva nõu kallis ja nii helistasin neist lähimale ja palusin loomaarsti andmeid. Eile õhtul(pühapäeval) said kiisud mõlemad kaks süsti - antipiootikumi ja hormoonsüsti- mis see ka iganes on?. Loomadel said puhastatud kõrvad ja väikesel oli üks silm väga rähmas. Väikest kiisut toidan süstla ja lusikaga. Täna ta veel ise ei söö aga natuke liigub. Paraku suur kiisu endaga nii talitada ei lase ja nii jääb loota, et ta ise sööma hakkab. Meie haprad suhted on peale teki sisse mässimist ja süste jälle alguses tagasi. Nüüd kiisu lihtsalt poeb kusagile peitu kui liikumas olen. Kolmapäeval tuleb aga protseduur kordamisele, kiisud saavad veel süsti.
( kustuta )
autor: rearaus
aeg: 06.01.2008 20:25

mul on lisada siia üks kogemus ühe metsiku kassipojaga, oli selline ca 2 kuune. ka täiesti metsik. kui oli vaja kätte võtta siis ainult paksude kinnastega ja märatses siis seal süles niikui hullumeelne. Üritasime teda enamuss rahule jätta aga vahel siiski sülle "suruda" et harjutada inimesega. Tulemuseks oli see, et ükskord sarnase vägisi kinnihoidmisega ta minestas ära, pissi jooksis mulle sülle ja kiisukene oli nagu laip. Ehmatasime hirmsasti ära ja helistasime loomaarstile, kes siis andis nõu ta ikka täitsa rahule jätta. Vaeseke siis ikka toibus ja kokkuvõttes läks ca 2,5 kuud enne kui ta üldse inimeste juuresolekul kuskilt kapi alt välja tuli. Hakkas tasapisi isegi mängima ja kui juba nö. lahti läks siis hakkas kõik korda minema. Aga isegi sellise pisikesega vot selline lugu.
Kui tõesti haige, siis tuleb ilmselt pisikesse puuri panna, et arst saaks kuidagi kas läbi puuri süstida või siis suur riie peale panna, et tal käpad ja pea kinni oleks, siis saab ka süstida ja mingit raviprotseduuri korraldada.

Mis puutub nohusse ja silmahaigusesse, siis just ka korjasin tänavalt ühe pisikese üles, arst ütles, et silmad ka võivad parasiitidest olla haiged, kassi nohu (gripi) vastu on ta mul ka antibiootikumi kuuril praegu. Metsiku loomaga muidugi ei kujuta hästi ette, kuidas ussirohtu anda, aga seda oleks kindlasti vist ka vaja? Meil läks pasta andmine küll valutult. Panin ta ka teki sisse, niiet ainult pea oli väljas ja surusin tuubi otsa suhu (kõrvalt), noh, mis tal siis muud üle jäi, kui ära süüa.
Jõudu igatahes
Meie uus leidlaps on igatahes praegu nii õnnelik ja rahul, et niikui ma oma nägu talle näitan, nii hüppab sülle ja ainult nühib vastu mind, nurrub ja surub koonukest pihku. Esimeses päevad ainult konutas nurgas, silmad koledad ja ninast tatt väljas, kõrvad lesti täis ja kõht usse täis :( ja põgenes iga inimese eest tulistvalu peitu.

Hämmastav lihtsalt, kui õnnelik ja tänulik üks väikene hingekene oskab olla. Minu arvates korvab see kõik vaevad tema ravitsemisel.
Edu Sulle! anna teada kuidas läinud on!
( kustuta )
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee