MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  
 

jäta mind meelde


Registreeru kasutajaks


Kassiabi foorumid
 
Kass tuleb koju
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Ülitugev hais
autor: emelia
aeg: 17.02.2008 18:24

Kasutan Kitty Friend Budget liiva. Kas keegi veel kasutab sama?
Minu isane 10-kuune lõikamata kiisu liivakasti sisu haiseb väga kõvasti, lõhn jääb juba riietele külge :S
Ei teagi kas liiva vale või on siis piss nii tugeva lõhnaga.
autor: Reet
aeg: 17.02.2008 18:48

10 kuusel isasel hakkabki piss sellise vänge mustasõstra haisuga haisema. See tähendab, et on saanud isaseks. Aitab kastreerimine.
autor: inga
aeg: 17.02.2008 20:28

Ükskõik kui hea on kassiliiv,kastreerimata kassi piss on ikka üle:(
autor: sirkka
aeg: 18.02.2008 17:00

Natuke abi on ka liiva vahetamisega, kuid jah kastreerimine on parim lahendus. Minul viis kassi ja üks neist 1.5 aastane lõikamata isane, temal ei lõhna eriti aga kuna kõik viis käivad ka kastil siis on väga oluline millist liiva kasutada. Mina kasutasin algul saepuru kassiliiva kuid see kippus väga haisema, loobusin selle kasutamisest ja nüüd kasutan liiva BioSand (rohelises pakis, müügil loo
makauplustes) see ei haise niimodi. Olen selle liivaga väga rahul.
autor: inga
aeg: 19.02.2008 21:37

Kas see biosand on saviliiv?
Küsiks veel et miks teil 1,5 aastane poiss lõikamata ja kas kasspoiste lõikamist tuleks viivitada? Mõni arst ütleb,et liiga vara kastreemine ei lase koljul välja areneda.Kas sellepärast?!
Või pole see õige arvamine?
autor: sirkka
aeg: 20.02.2008 11:53

Mul ta lõikamata kuna pole vajadust olnud, ta veel selline memmekas ja õues ka aiast välja ei kipu, teised ülejäänud on kõik lõigatud. Mina olen enda omade puhul lõiganud nii hilja kui võimalik (üldiselt mitte enne aastaseks saamist), siis kui on tekkinud juba tungiv vajadus ehk siis kui on suurem sirtsutamine alganud ja pulma kippumise tunnus. Ma ei tea kas see on liiga hilja või õige aeg aga jah olen ka kuulnud arstidelt et parem kui on kass välja arenenud enne lõikust. Mina arvan et lõigata tuleks siis kui tekib selleks tungiv vajadus.
See BioSand (ca 100.- 7.5kg kott) on jah saviliiv aga hea liiv, ei tolma ja paakub väga hästi, palju kergem puhastada ja ei teki haisu. Proovisin ka kallimat liiva (ca 200.- 6kg kott, Ever Clean Fresh Guard, väga hea liiv) kuid kuna mul 5 kassi siis üsna kulukas ja pean hinna suhtes valima.
autor: emelia
aeg: 20.02.2008 12:30

Nüüd on tekkinud kahtlus, et äkki on põiepõletik :S
Pissib tihti ja väheste koguste kaupa, valedesse kohtadesse pissib ka. Liivakastil hoiab end kuidagi imelikult, tal vist valus vms. Tugev hais on ka põiepõletiku märk.
Arsti juurde minekuks kahjuks raha ei ole :(((

Kas on võimalik, et ta lihtsalt märgistab territoorimi? Ta on muidu tubane kass, lahtise akna peal vahib ikka, aga välja ei ole hüpanud seni. (ptüi-ptüi-ptüi)Kas mingeid kodusemaid ravimeid vms on põiepõletiku jaoks?
autor: sirkka
aeg: 20.02.2008 19:46

Selliste tunnustega võib tõesti olla tegemist põiepõletikuga ja soovitan ikkagi kindlasti arstile minna muidu võib lõppeda asi väga kurvalt ja palju palju kallimaks võib minna kui venitada, kindlasti helista esmalt loomakliinikusse ja küsi nõu mida saaks ise teha ja samuti küsi kui palju kliiniku käik maksma läheb, muide kus kandis sa elad? saan ehk soovitada mõnda head kliinikut ja kui vaja saaksin transpordiga sind aidata.
autor: inga
aeg: 20.02.2008 22:53

100% Sirkkaga nõus!!
Ainult hullemaks võib minna ja võib olla ka neeruprobleemid.,sellist asja raviteedega ei ravi,ikka arstile vaja.Pissiproov näitab mis viga ja antibiootkumid ning spetssöök-siis saab korda:)
Meie kassil oli 11-kuuselt sama prb.,saime ravi,nüüd 7-me aastane ja rohkem pole olnud selliseid muresid.
autor: emelia
aeg: 10.03.2008 13:27

Nüüd läks kiska kaduma.. Juba nädal tagasi... :'( Käisin otsimas, aga ei midagi.. .

vaata linki
autor: Liivi
aeg: 10.03.2008 18:51

Isased kassid kipuvadki kaduma minema ja praegu kevade märgid juba, eks kassidel ole pulmad, võibolla sai emase kassi lõhna ninna ja panigi ajama. Ega see otsimine ei aita niisama. On vaja teha kuulutused ja igalepoole ümbruskonda kleepida, samuti saada pildid kiisust kõigile tänavakiisudega tegelevatele organisatsioonidele ja ka Loomade Hoiupaika kindlasti, info@loomadehoiupaik.ee
Ainult nii on lootus, et ehk keegi märkab kiisut kuskilt ja annab infot, kus ta olla võiks. Mina olen oma hoiukiisud ikka lõiganud nii 7-8 kuuselt, piss hakkab muidu juba haisema, kräunumine jne, samuti sirtsutamine kodus. Kastreerituna on nad ka rahulikumad ja siiani on kõik ilusateks suurteks poisteks kasvanud, eks see sõltu jahh arstist, kes kui vanalt lõikab, aga 10 kuust võiks küll juba lõigata. Ja need neeruprobleemid ja põieprobleemid tulenevad sageli valest toidust, ehk poekrõbinad on need, mis seda tekitavad, kuna sisaldavad liiga palju mineraalaineid, soolasid jne. Kui oma kassist hoolid ja ta tervisest, osta ikka loomapoe toitu ja konservidest poest dr.stern, mjau, gourmet parimad kassi kõhule. Loodan et leiad oma kiisu ikka üles.
autor: kiisu24
aeg: 09.03.2010 08:44

meie kasutame liiva forti,pissitab,aga haisema ei hakka:D
autor: Anneli
aeg: 13.03.2010 23:25

Kus linnas te elate? vaata linki Saatke oma kassi kadumise teade kõikjale ja käige ka Loomade Varjupaigas vaatamas. Seejärel, kassi ravimine, kastreerimine ja kiipimine, oleksid üsna õiged teod :)
autor: emelia
aeg: 16.05.2010 20:57

Nii, kass oli nii pool aastat kadunud, siis saime alles kätte. Niisiis üle aasta juba kodune kiisu.
Poolteist kuud tagasi lasin ära kastreerida ka. Nüüd on suht tubli kiisu olnud, mis puudutab liivakasti teemat.
Huvitav on see, et peale operatsiooni on ta hoopis elavamaks muutunud, tormab mööda korterit ringi ning seda eriti öösel, mängutuurid käivad ka peal.
Üks asi, mis tsut häirib on see, et ta on hakanud käima sektsioonkapi otsas ja sealt kardinapuu peale. Häirib see seepärast, et mu voodi on selle all otsapidi, ei julge peaga seal all magada, mis siis kui kass sajab öösel alla mulle pähe. :D Usun, et see oleks üsna kõva šokk.
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee