MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  
 

jäta mind meelde


Registreeru kasutajaks


Kassiabi foorumid
 
Tänavakassid
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Varjupaiga infost
autor: kadi
aeg: 15.04.2008 09:02

Tere

Mu süda on praegu lõhkemas ja süümepiinad vaevavad. Nägin hommikul tööle sõites tänava ääres kassi. Tagumine kehaosa oli täiesti sodiks litsutud. Aga ta paistis veel elus olevat. Helistasin koheselt varjupaiga infosse, kuhu tavaliselt teele jäänud loomadest teada annan. Nad võtavad muidugi info vastu, aga peale koledaid lugusid nende töötajate ebakompetentsest käitumist olen ikkagi mures. Küsisin, et kas ma saan seniks midagi teha või jõuavad nad kiiresti kohale. Nad vastasid muidugi, et "tea kui kiiresti jõuame aga ega te midagi teha ka ei saa". Seniks aga ju see vaene kiisu piinleb seal ja jumal teab, kui varjupaigalised sinna jõuavad, mis nemad temaga seal teevad - veel rohem haiget!?!?! Kas on mõistlik nendele helistada või sellistes olukordades pigem loomaarstilt abi paluda?
autor: Reet
aeg: 15.04.2008 09:34

Kui on võimalus, siis oleks õigem viia kliinikusse ja kiisu piinad lasta lõpetada. Kuidas Teho kohale jõuab, seda küll keegi ei tea ennustada.
autor: Kamau
aeg: 15.04.2008 09:58

Nägime ilmselt sama juhtumit, kui see oli kino Kosmose lähedal. Kass lamas täiesti rahulikult tee ääres ja oli tol hetkel veel elus. Telefoni vastu ei võetud, aga meilile siiski vastati ja tunni aja pärast helistati tagasi. Kassi enam tee ääres ei olevat olnud.
autor: kadi
aeg: 15.04.2008 10:56

Oli jah Kosmose juures.. Lohutav teada, et ta sealt ära on viidud.
KOHUTAV ikkagi, ta oli pärsi täbaras seisus, tõenäoliselt nüüdseks juba ilusamas kohas, aga õudne mõelda, mis ta läbi elas.
;(
autor: Kamau
aeg: 17.04.2008 09:05

Õnnetuskoha lähedal parklas ja vanades kuurides elab vähemalt 4-5 kassi. Võib-olla ka rohkem. Olen tähele pannud, et neid käib ka keegi toitmas. Aga see on üsna ohtlik kant, kus on palju autosid ja selline õnnetus võib teinegi kord juhtuda :(
autor: nopsik
aeg: 17.04.2008 16:26

Kahjuks on selliseid õnnetusi sealkandis palju juhtunud ja nendes kuurides elab kasse ikka vähemalt kümneid.
autor: inga
aeg: 19.04.2008 01:36

Ise olen sellises olukorras olnud ja viisin kiisu arstile,seljast jope istmele,kiisu peale.Ta jäi elama ja leidis väga hea kodu ka:))
autor: Liina
aeg: 19.04.2008 16:22

Mina olen sealt hispaania restorani kõrval olevast parklast selle aasta jooksul leidnud kaks surnut kassi. Teatasin siis ka tehosse.
Need kassid olid seal pargitud autode poolt alla aetud. Kas inimene tõesti ei viitsi näha kuhu ta pargib!
autor: Anneli
aeg: 24.04.2008 20:40

Kui ühendust võtate, ehk saame koos nende hispaania restorani kasside osas miskit välja mõelda. E-mail: otsibkodu@gmail.com

Nägin hiljuti Paldiski mnt-l Merimetsa Selveri vastas Saksa auto müügiplatsi ees rohul surnud kassi, kellel kõik soolikad olid tagumikust väljas. Väga kurb pilt. Arusaamatuks jäi see et kas tõesti see kass jaksas pärast auto alla jäämist rohule minna või keegi tõstis ta sinna. Igal juhul ei ole ükski elusolend ära teeninud sellist surma.
(W)
autor: krist873
aeg: 21.05.2008 09:52

Tere,

neid hispaania restorani kasse oli minu teada järgi jäänud veel kolm sügisel oli veel kuus (kaks neist peaksid nüüd saama aastaseks, kolmanda kohta ei oska öelda).
olen näinud kõigi eelpool kirjeldatud kassikese kurba saatust ja kirjutanud ka teile. tänan siinkohal väga teie abivalmidust (saime ka kassikeste pildid ülesse vaata linki ).
elie tabas mind suur üllatus, kui nägin et üks kolmest oli väljas koos poegadega ... imepisikesed karvakerad paistis 3-4 olevat. mängisid rõõmsalt autode vahel... väga kurb oleks kui neid kiisusid ootab ees sama saatus....
autor: kadi
aeg: 21.05.2008 10:50

Neid ei ole seal sugugi ainult kolm. Käin neid seal söötmas - seal on vähemalt 6-7 suuremat kassikest ja ükskord nägin ühte väikest karvakera (tõenäoliselt siis üks kolmest pojakesest) ka sööma tulemas.
autor: kadi
aeg: 21.05.2008 10:51

mnjah, nende piltide peal on ikkagi need suuremad pojad - aga üks peopesasuurune on seal ka
autor: krist873
aeg: 21.05.2008 11:05

võib-olla on tõesti rohkem. mina olen märganud kahte noort, kes sama vanad kui see õnnetu kiisu kes viimasena auto alla jäi (helistasin samuti abi järgi kui see õnnetus juhtus- lisaks selgus, et leidus veel inimesi kes õnnetust nägid ja helistasid) ning ühte musta - veidi pikema karvaga, kes on nende psikeste ema. rohkem ma kahjuks enam näinud ei ole.
sügisel oli noori 3 -4 ja vanemaid ka kolm. käisin neid toitmas kuni ühel õhtul sattusin kokku ühe vanema tädiga, kes ütles, et käib seal igal õhtul süüa viimas - omal olevat kodus üle tosina kassi. . .
väga tore üllatus, et inimesi kes neid kasse märganud on ja nende käekäigule kaasa elab on rohkem :)
autor: krist873
aeg: 21.05.2008 11:06

need pildid on sügisel tehtud, siis pisikesi veel polnud. minu hinnangul võivad need pisikesed olla vaid kuused - kui sedagi...
autor: Anneli
aeg: 21.05.2008 15:15

krist873 kas sa kirjutasid mulle e-mailile? Kirjuta uuesti ja lepime aja kokku nende kiisude vaatamiseks. info@otsibkodu.ee
autor: krist873
aeg: 07.08.2008 12:15

Tere,

Tahtsin lihtsalt anda teada, et saime kosmose juurest päästa need kolm pisikest kassipoega ja nende ema, kiisupoegadel on nüüd kõigil väga vahvad ja toredad kodud. Lisaks tõime tänavalt ära ka õnnetult hukkunud kiisukese ainsana järgi jäänud õe ja venna, kes nüüd kosuvad ülitublis hoiukodus :)
Seega loodan, et saan julgustada natuke kõiki, kes näevad hädas olevaid kiisusid tänaval ja kahtlevad veel kas ja kuidas neid aidata...
saab küll aidata ja igale kiisule on olemas ka kindlasti kusagil see õige ja turvaline kodu :)

Kristi
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee