MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  
 

jäta mind meelde


Registreeru kasutajaks


Kassiabi foorumid
 
Kass tuleb koju
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Kartev kass.
autor: nurruv
aeg: 09.09.2008 11:17

Tere,

Selline mure, et võtsin endale kassi turvakodust kuskil aasta vanuse kassi nädal tagasi aga ta on ikka veel väga pelglik. On ainult teatud kohas sellises kus on ikka suhteliselt hämar. Ringi ta ei taha üldse liikuda. Silitada laseb, sööb korralikult sellega probleeme pole. Ma ei tea enam kuidas käituda , et ta hakkaks ennast näitama mitte ainult pimedas nurgas olema, kui kaua võtab aega muidu, et kass oma julguse saab ja kas ikka kõik kassid saavadki?
Õde tahab ka endale kassi võtta aga ta hoidis enda juures kaks nädalat ema kassi kuna ta oli reisil seega siis ka küsimus: kas on mingit vahendit, et saab nii mööblile kui ka kappidele pihustada kui tuleb uus kass, et ta ei hakka võõristama?

Kaili
autor: solitar
aeg: 09.09.2008 12:22

Siinse kodulehe ülaservas on link "KASULIK", kui sellele vajutad, siis vasakust tulbast on lugu "Tõrksa taltsutamine" - seal on kirjeldatud, kuidas uue pereliikmega hakkama saada.
Harjumine on individuaalne, nii nagu inimestelgi näiteks uues kodus või uues töökohas - mõni harjub koheselt, mõni mõne päevaga, mõnel läheb aega kuu või kaks või veelgi enam.
Kassiga tuleb lihtsalt kannatlik olla. Ei maksa ka unustada, et mõni kass lihtsalt ongi oma loomult vaiksem ja rahulikum ning armastab üksinda vaisetes kohtades olla, mõni aga nn seltskonnalõvi, kes vaid inimeste seltsi otsib.
Mingit pihustatavat vahendist mina kuulnud ei ole. Kui uut lemmiklooma koju võtta on hea, kui saaks eelnevalt tema vanasse elukohta viia mõneks päevaks või nädalaks näiteks looma magamisaseme, et vana kodu lõhn selle külge jääks, uues kohas on loomal siis hea ja turvaline selles pesas olla.
Viimasel korral loomaarsti juures käies soovitas ta mulle ühte vahendit, mis pidi aitama käitumishäirete korral - kui kass näiteks pärast kolimist või mõnda muud stressirohket sündmust pahandusi tegema hakkab, näiteks hakkab tapeeti või mööblit lõhkuma. See on sarnane AirWick õhuvärskendajale - elektripistikusse käib stepsel, mille külge käib õli tops.
Too vahend pidi kasse rahustama. Ise ma seda veel proovida ei ole jõudnud, kuivõrd minu kass hakkas pärast selle asjanduse ostmist korralikuks (enam ta koridori põrandale ei pissi).
Kui õhtul koju lähen, proovin meeles pidada ja selle asjanduse nime ka kirja panna.
autor: meribel
aeg: 09.09.2008 21:38

Selle stressivastase vahendi nimi on Feliway, aga ega ta nüüd mingi imerohi ei ole. On inimesi, kes ütlevad, et nende kassidele mõjus väga hästi, aga mina enda omade puhul erilist vahet ei täheldanud (mul ka probleemiks argliku kassi kohanemine ja eelkõige tema läbisaamine vana kassiga).
Arglikest kassidest niipalju, et minu oma eelistab siiani (2,5 kuud hiljem) tooli või tugitooli all lebotada ja ringi liigub ainult siis, kui on hämar, vaikne ja toa uks ka koomale tõmmatud. Siis tuleb küll diivani või tugitooli peale, vahel ronib ka kapi otsa või laua peale ja mängib inimesega kah. Olen foorumitest lugenud, et argliku kassi kohanemine võib võtta ka pool kuni poolteist aastat, aga tavaliselt nad ajapikku ikka julgemaks muutuvad. Mõnest saab ka täielik sülekiisu. :) Nii et kannatlikku meelt ja edu teile!
autor: solitar
aeg: 09.09.2008 22:18

Jah, nimi Feliway (Le secret des chats heureux ehk siis tõlkes vist kassi õnne saladus). Tootejuhend ütleb, et tegemist on kassi näopiirkonna feromoonide sarnase lahusega. Rahulolev kass nimelt nühib oma nägu teiste kasside, inimeste ja mööbli vastu ning tema nöopiirkonnast erituvad sealjuures feromoonid. Too vahend peaks taastama loomuliku tasakaalu ajal mil kass ise õnnelik ei ole ning neid feromoone ei erita.
Ei väidagi, et tegemist imerohuga on, nagu ütlesin, ise proovida ei ole jõudnud, lihtsalt mulle seda soovitati. Maksis too asjandus 370 krooni. Mina ostsin ta Lasnamäe Veteksperdist.
autor: nurruv
aeg: 10.09.2008 10:50

Tänud teile :)

Lähen, ostan ja proovin selle Feliway ära siis eks saab tunda ja näha kuidas minu kassile see mõjuda võiks. Loodan, et ikka suht positiivselt!
autor: Suzie
aeg: 10.09.2008 14:21

Tere,
Võta palun ka KAsside Turvakoduga ühendust.
Kui see on meie juurest võetud kass, siis katsume ikka nõu ja jõuga probleemide lahendamisel aidata.
autor: Triiny
aeg: 10.03.2009 20:43

Mul on ka varjupaigast võetud kass ..algul oli ka arg .
Aga me tegime nati valesti ka -lasime ta kohe kogu korterisse lahti.
Tegelt öeldi varjupaigast et see tekitab stressi. Kass on pikalt olnud väikses puuris ja pole palju inimesi korraga näind. Siis agalastakse ta suurde korterisse lahti kus pole teisi kasse, on palju inimesi ja hoopis teistsugune lõhn.
Aga mina soovitaks sellise situatsiooni korral kiisuga mängida ja rääkida, et ta kõigi ja kõigega harjuks.
NB! KIndlasti ei tohiks teda vägisi diivani alt nt välja tirida ja süll evõtta . kass peab ise harjuma.
autor: Triiny
aeg: 10.03.2009 20:43

Mul on ka varjupaigast võetud kass ..algul oli ka arg .
Aga me tegime nati valesti ka -lasime ta kohe kogu korterisse lahti.
Tegelt öeldi varjupaigast et see tekitab stressi. Kass on pikalt olnud väikses puuris ja pole palju inimesi korraga näind. Siis agalastakse ta suurde korterisse lahti kus pole teisi kasse, on palju inimesi ja hoopis teistsugune lõhn.
Aga mina soovitaks sellise situatsiooni korral kiisuga mängida ja rääkida, et ta kõigi ja kõigega harjuks.
NB! KIndlasti ei tohiks teda vägisi diivani alt nt välja tirida ja süll evõtta . kass peab ise harjuma.
autor: annikak
aeg: 13.03.2009 20:26

Tere, ka mul on sarnane mure võtsin hoiukodust kiisu, kes on poole aastane, on nüüd juba olnud natuke vähem kui 2 kuud aga ikka käib väljas ainult öösel, muidu peidus.
Kui temaga kahekesi kodus oleme siis käib pissil ja söömas aga kui elukaaslane tuleb siis kaob peitu. Ühe korra on õnnestunud mull temaga mängida, enamus ajast ta vaatab mind ega vaatagi üldse mängu asja. Paist ei tasu üldse rääkida kui kuskil peal ongi siis kui kätt näeb paneb kohe peitu.
Käin temaga rääkimas ja üritan mängida aga ei midagi. Nii tahaks paitada ja kaisu, mida ma saaksin veel teha.
autor: meribel
aeg: 13.03.2009 21:44

Ega muud eriti olegi teha kui kiisule aega anda. Ja ikka palju rääkida temaga ja mängida. Ajapikku kiisu harjub ja muutub julgemaks. Mul on selline arglik kassike olnud nüüdseks ligi 9 kuud ja on ikka palju julgem kui alguses. Enam ei poe kuhugi peitu, luusib ringi, mängib meelsasti inimesega. Saab juba vabalt temaga kõrvuti diivanil istuda. Ainult pai ei taha ta lasta veel teha. Kuigi selleski osas on edusamme, kui käsi tema poole sirutada, nuusutab sõrmi. :) Ta mul ka juba 4-aastane, nii et arvan, et teie kassike kohaneb kiiremini.
Muide mänguasjaga ei tahtnud ta mul ka algul mängida, mängima õnnestus ta meelitada joogikõrrega, kui seda mööda vaipa liigutasin. Ja see on siiani ta lemmikmänguasi. :)
autor: MOOSIKAS
aeg: 17.03.2009 15:06

ära karda, see mure kaob ajaga. ka minu kass kes küll praegu on 8 aastane on endiselt arg.kui meil on külalised, siis ei ole kassi üldse näha, kükitab kõige tagumise toa voodi all peidus.aga algus oli nagu sinulgi-hoidis kõigist eemale.tutvust meiega hakkas otsima ise-öösiti, tuli vabatahtlikult kaissu, kui avastas et ärkvel olen, kadus momentaalselt voodi alla.vabatahtlikult ise ligines umbes pool aastat hiljem, seda ka ainult istuvale inimesele.praegu pole aga armsamat sõpra-nii et edu sulle kassi sotsialiseerimisel.
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee