MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  
 

jäta mind meelde


Registreeru kasutajaks


Kassiabi foorumid
 
Tänavakassid
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Kass varjupaika- kas milllagi kindel magamapanek?
autor: Dione
aeg: 20.11.2008 00:39

Just säärast olen ma kuulnud ja seetõttu tahtsin üle küsida- kui kassike on viidu varjupaika siis kas on seal mingi kindel aeg, mille möödudes loomakesed magama pannakse?

Vabandan siiralt kui rumal küsimus...
autor: solitar
aeg: 20.11.2008 08:19

Väljavõte Tallinna Linna koerte ja kasside pidamise eeskirjast:
18. Püütud looma hoitakse varjupaigas 14 päeva, arvates kuulutuse avaldamisest varjupaiga interneti koduleheküljel või ajakirjanduses. Nimetatud aja jooksul võib loomapidaja looma tagasi nõuda, kui ta tasub looma püüdmis- ja ülalpidamiskulud. Pärast eelnimetatud aja möödumist antakse loom uuele loomapidajale või hukatakse.

Linn tellib varjupaigalt kodutute/hulkuvate loomade püüdmise ja hoidmise teenuse. Linn ei maksa rohkema aja eest, kui see ülalpool viidatud 14 päeva. Seega kui see tähtaeg saab läbi, peab varjupaik ise otsustama, mis loomast edasi saab. Kui varjupaigal on vahendeid (näiteks annetused), et looma kauem elus hoida, siis nad seda reeglina ka teevad. Kui aga vahendeid ei ole, siis pole ka ju midagi teha.
Tallinnas linna tellimusel kodutute loomadega tegelev Loomade Hoiupaik (see Viljandi mnt oma) on öelnud, et koeri nad reeglina magama ei pane. Koerade vastu on inimestel suurem huvi ja kui pole tegemist just väga agressiivse või muidu antisotsiaalse koeraga, siis on ta Hoiupaigas seni, kuni uue kodu leiab. Kassidega on kahjuks seis kurvem. Neid on lihtsalt kordades rohkem - inimesed viskavad neid koertega võrreldes kergekäelisemalt tänavale. Samuti on neile raskem kodu leida. Kasside ellujäämise võimaluse otsustab kahjuks nende iselooma ja välimus. Kui keegi ka kassi võta tahab eelistatakse karvaseid ja huvitama värvikombinatsiooniga kasse. Kõige raskem ja kurvem saatus tabab seega triibikuid.
Nagu kuulnud olen, siis Tallinna Hoiupaik teeb kasside osas lihtsalt valiku, sõbralikke ja huvitava välimusega kasse hoitakse samuti kuni nad kodu leiavad. Teised aga ...
Kui nende kodulehte vaadata, siis seal on kasside osas kirjas, mis toas nad on - toa number ütleb ka seda, kas neile on võimalus antud või mitte.
autor: Reet
aeg: 20.11.2008 15:03

nii ei toimu see Kassiabis. Meie hoiukodudes elavad kassid seni kuni nad ikka lõpuks õige kodu leiavad.
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee