MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  


Kassiabi foorumid
 
Kass tuleb koju
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Tõrksa taltsutamine ( muuda ) ( kustuta )
autor: Svenssen
aeg: 21.11.2008 23:52

Võtsin varjupaigast 2008 aasta aprilli kuus omale kiisu nimega Svenssen. Ta on täiskasvanud kass, umb 3 aastane. Kes teda mäletab, siis pärit oli ta norrast ja temaga suhelda sai vaid üks inimene kassiabist. Kui ma teda esimest korda vaatamas käisin, siis vaatas Svenssen mulle otsa ja sisises ja tahtis käpaga panna. Mõtlesin, et sellest kassist küll asja ei saa aga otsustasin siiski proovida, kuna ta meeldis mulle nii väga.
Esimene kuu oli ta vaid vannitoas. Kükitas pesumasina ja seina vahel. Kui vetsu minna tahtsin siis urises ja sisises kõvasti. Teisel kuul kolis ta vabatahtlikult vannitoast välja ja läks elutsema teleri laua taha. Ringi liikus ta peamiselt öösiti, päeval oli oma nii öelda peidupaigas. See faas kestis ka mingi paar kuud. Kui talle lähedale läksid siis urises ja pani käpaga. Aga ma ikkagi ei andnud veel alla.
Nüüd tänaseks kui möödas on üle poole aasta on Svenssenist saanud super kodukass! Kuskil peidus ta enam ei kükita, käib mul koguaeg järel nagu koer. Pai laseb teha aga ainult siis kui tal tuju on. Pikka aega on ta mul öösiti voodis maganud ja kiusab kui teki all varbaid liigutad :). Nüüd harjutame sülle võtmist.
Kokkuvõttes tahan öelda, et need kassikesed, kes on tulnud tänavalt, neil on päris raske elu seljataga. Arvasin alguses, et ma ei saa elu sees Svenssenile pai teha - aga nüüd on ta 100% muutunud. Kõik on võimalik! Tuleb varuda vaid aega ja palju palju kannatust. Aitäh teile kassiabi, et leidsin endale nii toreda kiisu :)
( kustuta )
autor: paabu1
aeg: 22.11.2008 07:56

Nii armas lugemine! Mäletan Svenssenit tema musta ninatäpsuga. Armsa näoplaaniga kass:)

Ja meil kassiabi Asjaga enam-vähem sama lugu. Ta meil umbes aasta olnud ja on nüüdseks meid ära taltsutanud:)))) Käib samuti järgi ja jutustab oma kassikeeles. Ja meie kodus paitab Asja mind, kui tuju on. Siis mõnikord võin teda ka kallistada ja paitada. Süles pole ta kordagi olnud ja olen nüüd sellest loobunud. Loodan, et iga asi tuleb siis, kui selleks on aeg. Aga ikka sätib ta ennast kuskile mu lähedale kui midagi toimetan ja kui istun diivanil või voodil, siis tuleb ikka kõrvale.

Tahan ka siin Svensseniga ühineda ja Kassiabilisi tänada - mul kodus kaks kassi teilt võetud ja üks jõudnud ka läbi Teie vabatahtlike - kõik kolm suurepärased kassid :) Aitäh!
( kustuta )
autor: Reet
aeg: 22.11.2008 09:32

nii armas on lugeda :) See kinnitab, et oleme õigel teel ja et ka neile paadunud tänavakassidele tuleb võimalus anda. Oleks vaid kannatlikke kodusid rohkem.Tean, et kes riskinud, ei kahetse. Kahjuks on aga tihti ka selline lugu, et ka sõbraliku kassi andmisel koju, helistatakse järgmine hommik, et see kass ei tule sülle ja on voodi all, et viige tagasi. Õnneks on neid juhuseid jäänud vähemaks. Nad kõik väärivad võimalust. Ka praegusel raskel ajal püüame ikka mitte alla anda ja koos toredate annetajatega tegutseme koos edasi :)
Tänud ka teile kodud, kes meie kiisudega kannatlikud olnud ja neile armastust pakkunud. See vastuarmastus ei jää tulemata - ja seda suurem on rõõm,kui kurjamist saab sülekass.
( kustuta )
autor: Reet
aeg: 22.11.2008 09:53

ootaks Svenssenist pilte ka :)
( kustuta )
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee