MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  
 

jäta mind meelde


Registreeru kasutajaks


Kassiabi foorumid
 
Kass tuleb koju
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Kaks kassi.
autor: nurrumasin
aeg: 26.08.2009 11:12

Mis te arvate sellest, et kui võtta kaks kassi? Kas kassidel siis oleks parem st. neil oleks ka kaaslane kellega olla jne. või siiski tahavad olla nad rohkem omaette kui kellegiga koos?

Tänud!
autor: solitar
aeg: 26.08.2009 11:39

Kõik sõltub esmalt sellest, kas kassi(e) võta plaaniv inimene selleks valmis on - kas tal on piisavalt ruumi ja raha, et kahte kassi ülaval pidada.
Lisaks sõltub ju kõik konkreetsetest kassidest. Kassid on oma iseloomult ja eelistustelt sama erilised ja erinevad nagu inimesedki. Mõni tahab rahu ja vaikust. Mõni tihedat seltsielu. Mõni ei salli teisi kasse silmaotsaski. Mõni kardab paaniliselt teisi kasse. Mõni on teiste suhtes lausa agressiivne. Mõni suhtleb aga teise liigikaaslasega väga meelsasti.
Ja alati sõltub kõik asjaoludest. Kas tahad võtta teist kassi juba olemasoleva kassi juurde. See on alati riskante ettevõtmine. Või tahad nad koos ja korraga võtta.
Siinsamas Kassiabis otsivad minu teada jätkuvalt kodu kaks Balti jaama juurest leitud kassi - Masha ja Vasja, kes on juba nägurielu päevilt lahutamatud sõbrad. Mulle tundub, et nemad lausa peaksid vaid koos uude koju minema.
autor: Reet
aeg: 26.08.2009 12:35

kui on tõsine soov ja ka võimalus võtta kaks kassi, siis soovitaks võtta just kassid, kes koos harjunud ja üksteist hoiavad. Siis pole karta, et kiisud omavahel läbi eiu saa. Olude sunnil jõudsid Kassiabisse kaks kodukiisut. Nad on ka praegu koos hoiukodus. Võrratu paar:
vaata linki
Nad on kogu oma elu koos elanud.
Või siis võtta kaks poega ühest pesakonnast, kes koos harjunud. Siis tekib vähem probleeme. Kirjuta mulle meilile, siis võime seda teemat põhjalikumalt arutada. Vastan meelsasti kõigile küsimustele. Meil: reet@kassiabi.ee
autor: Sipsik123
aeg: 26.08.2009 13:27

Seisin ise sama dilemma ees umbes 2 ja pool aastat tagasi kui otsustasin päästa uppumisurmast 4 kassipoega. Tõin nad koju, kus oli juba ees 1,5 aastane isane kass. Kassipoegi aidates oli mul mõttes otsida neile kõigile hea kodu. Nad kõik olid imearmsad - 2 valget ja 2 kolmevärvilist karvapalli.
Alguses ei vaadanud Suur Isane seda kõike sugugi hea pilguga, ta urises ja tonksas neid käpaga, kuid õige varsti magasid väikesed kiisud juba Suure Isase kaisus. Üksteise järel said kiisupojad endale uued kodud, kuid kõige väiksem kolmevärviline emane oli mulle endale nii armsaks saanud, et teda ma ära anda ei raatsinud. Ja nõnda oligi meil kaks kassi.
Suur Isane kehtestas oma ülemvõimu, kuid niipea kui ta magama jäi oli väike kiisu ta nibude kallal. Läks päris tükk aega enne kui nibude ümber jälle karvad kasvama hakkasid.

Kuigi mõlemad kassid on täiesti erineva iseloomuga, Suur Isane ainult magaks ja sööks ja Väike Emane muudkui trallitaks ringi, saavad nad suurepäraselt läbi. Koos teevad õhtuseid klapperjahte, koos magavad ja pesevad üksteist.

Kahe kassi võtmise puhul võiks enne mõelda kas Sa tahad enadle sülekassi kelle kogu tähelepanu on ainult Sinul või soovid, et kassil oleks omasuguste seltskonda?
Kui soovid sülekassi on oht selles, et kiisudel on omavahel palju lõbusam ja Sinu osaks jääb vaid toita-katta.

Meil on Suur Isane rohkem sülekass ja Väike Emane rohkem isepäi olija.
autor: paabu1
aeg: 27.08.2009 17:47

Meil kolm kassi, kõik võetud Kassiabist eri ajal ja eri vanuses. Asja oli ja on siiani selline omaette hoidja, ta kõige vanem ja võetud keskmisena. Oli juba võttes 2-3 aastane, nüüd aastake lisaks. Lausa teistega koos ei mängi ,aga jookseb teistega koos kui need mängivad, kuskile omas suunas, siis peatub ja jälgib, mis teised edasi teevad. Pesukaru võetud neljakuusena kassidest meie koju kõige enne, nüüd olnud üle kahe aasta. Simi võetud samuti neljakuusena umbes ja temal saab oktoobris meie kodus aasta täis. Poisid jooksevad-möllavad-magavad enamasti koos. Ja kõik kolm kassi magavad väemalt magamistoas, kui mees sõidus siis sageli kõik kolm ka voodis kas mu jalgade peal või kõrval :)
Kaisukad-sülekad ei ole nad ükski, aga suhtlevad meelsasti kõik ja tahavad pai ka:) Asjaga võttis päris kaua, enne kui ta ennast üldse puudutada lubas. Meil läks õnneks ja kassid leppisid omavahel kenasti. Eriti poistel on teineteisest palju seltsi, sest sesside ajal jään vahel ka ööseks kodust ära ja peale mõne aknalt maha aetud lillepoti meil pahandusi ei ole olnud. Lilli istutab Sipsu vahel küll siis ka ümber kui ma kodus olen :)
Pika jutu mõte siis selles, et kui pead kodust ära olema, siis on kassidel teineteisest kindlasti seltsi. Aga nagu eelkirjutajad on öelnud - kassid peavad selleks omavahel hakkama saama ja kui sa kasse koos ei võta võib selleks minna palju aega või võivadki mitte sobima hakata.
autor: ufibeebi
aeg: 12.11.2009 00:39

Tere!
Mu koju tulid Kassiabist Timm ja Topi (uue nimega Simon) ja ma ei saaks õnnelikum olla. Nad on kaksikud vennad ja siiani magavad minu kaisus ja teineteise kaisus ja istuvad isegi teleka ees kõrvuti. Muidugi teinekord tuleb ette kaklusi teemal, et kes on kõvem mees (siiski noored mehed), kuid kellel vähegi võimalusi, soovitaksin igati võtta ühes kasvanud õed/vennad/sõbrad koos uude koju!
autor: Lepatriinu
aeg: 12.11.2009 10:42

Meie võtsime Tartu Kassikaitsest halli kassipoja, kes kasvas haruldaselt hea iseloomuga kõutsiks. Teiste kassidega on väga sõbralik. Praegu elab Kassu koos hoiukiisu Bellaga. Harjusid kiiresti, aga kaisusõbrad said neist alles nüüd, peale 5 kuud koos elamist. Kui Bella lõpuks oma kodu leiab, on neil kindlasti kahju lahku minna...
autor: K-Lise
aeg: 05.12.2009 23:02

meil oli algul 3-kuune hoiukodust võetud sõbralik ja tasakaalukas isane kiisu,nüüdseks kastreeritud. Ja paar kuud hiljem saabus 3-kuune tõukass. Kuigi suur ajas väikest taga ja pures algul, ei olnud selles siiski vaenulikkust. Ja väike polnud ka mitte hirmu all,sest suhtles ja käis ringi vabalt. Aga see oli siiski armastus esimesest pilgust, sest juba esimesel-teisel õhtul lakuti tita enne magama minekut põhjalikult puhtaks ja müramiste käigus hammustatud kohad lakuti ka kohe üle. Kaisus magajad on nad samuti. Ja oi seda möllu!!!! Väike kasvab suurele järgi ja mäng läheb aina lõbusamaks, sest enam pole väike ainult tagaaetav, vaid alustab ka ise võitlust. Nende kahe võtmine on meie elu parim otsus! (no ok, meil 2 titte ka kodus :D )
autor: annelis
aeg: 07.12.2009 18:09

Tere!
Seltsis on kindlasti segasem :). Lisaks oma vanale kassile, kes üksi kasvanud ja väga enesekeskne, sattus meie juurde kassipoeg kellele on vaja kodu leida. Alguses oli küll palju solvumist ja kadedust, aga omakeskis said nad kiiresti asjad paika pandud ja edasi läks elu juba vanasse rööpasse. Nüüd on nad teineteisele seltsiks ja kaaslaseks. Koos võtavad sellised mängutuurid üles, et näib nagu oleks vanal kassil kohe mitu aastat turjalt kadunud.
Kahjuks, olude sunnil pean "leidkassile" ikkagi Oma Kodu leidma.
Kui kahe kassi mõte ikka kindel, soovitan soojalt oma "leidlast" Triibu-Liisut.
vaata linki
Tema on teise kassiga harjunud ja juba "maadejagamise" kogemusega. Seltsib kenasti.
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee