MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  


Kassiabi foorumid
 
Tänavakassid
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Kuidas majutada kasse ( muuda ) ( kustuta )
autor: Kriu
aeg: 02.10.2009 11:22

Tere
Meile tekkis paar aastat tagasi suvekodu juurde üks emane kiisu. Nüüdseks on tal juba ka 2 poega, aastane ja 3kuune. Otsustasime, et vältida nende edasist paljunemist (kõik on emased), et steriliseerime ära ja võimalsuel otsime ka kodud.
Probleem on aga selles, et tõime nad enda juurde ja panime ühte ruumi, kuna tegemist ema ja poegadega. Emakass on väga sõbralik ja taltsas ja pisike poeg hakkab ka harjuma, aga see aastane poeg on täiesti metsik, ronib kapi otsa ja konutab kõige kaugemas nurgas üksi.
Kuidas oleks parem neid kasse hoida, eriti pärast oppi?
Ise paigutasime nad kokku, et ehk on neil turvalisem koos olla. Või oleks parem hoopis kui nad on eraldi ruumides? Kardan, et see metsik kiisu hakkab liialt ronima ja rabelema ja opihaav rebeneb katki.
( kustuta )
autor: murjamska
aeg: 12.10.2009 10:48

Minu meelest on hea, et kiisud on koos ühes ruumis - nad on ikkagi üks pere, ja koos on neil vast kergem harjuda.

Metsiku kiisu suhtes on selline tähelepanek - kui tema ema ja noorema kassilapsega meeldivalt ja sõbralikult mängitakse ja suheldakse, hakkab ka tema mingi hetk mõistma et pole tegemist millegi hirmsaga. Temaga tuleb rahulikult ja närvilisi liigutusi tegemata suhelda, mitte suruda ennast peale, vaid läheneda pehmelt, kui seda on vaja. Et näiteks mängite noorema kiisuga - lasete pehmet paela, hiirt, palli püüda, jne. Selle juures seda suuremat nagu oluliselt märkamata - no teete niiöelda nägu, et ei märka. Ja siis võib juhtuda, et see vanem hakkab ka tahtma, et mängitaks ja tuleb ise lähemale. Mida vanem kiisu, seda rohkem vajab ta harjumisaega.
( kustuta )
autor: jujuju
aeg: 25.11.2009 17:41

kuna sel emasel kiisul on üks poegadest juba täiskasvanud, siis sellepärast nad läbi enam ei saagi. Sama juhtuks tõenäoliselt ka teise kassiga, kui too täisealiseks saaks. Ega kassid pole inimesed, et tunnevad oma lapse vastu ematundeid ka siis kui laps ise ka vana. Siiski on lootust, et peale steriliseerimist enam kiisud ehk ei konkureeri. Kuid 2-4 aastasel kassil kujuneb välja isiksus ja siis nad ei tarvitse üldse üksteisega läbi saada. Kui võimalik, siis hoia seda hirmunud kassi eraldi ja vaata, kas ta on siis omaette rahulikum.
( kustuta )
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee