MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  
 

jäta mind meelde


Registreeru kasutajaks


Kassiabi foorumid
 
Tänavakassid
uus teema | teemade loetelu | algusesse
hulkuv kiisu-piiga oma perre
autor: silja98
aeg: 14.03.2010 18:39

Täna tuli meie hoovi noor - u poole aastane kiisu. Oli väga kõhn, määrdunud - näljas ja külmas. Muidu väga sõbralik, tuli sülle ja sõi. Kodu kassi moodi ta ei paistnud (va. sõbralikkus). Igaljuhul leppisime lastega kokku, et kui ta homme veel meid uudistama tuleb siis käime kiisuga arsti ja lubame ta oma koju, oma kassiks.
Sellest aga küsimus - kust üldse peaks alustama tänavakassi lapsendamist. Uurisin siis loomakliinikuid, kus iga väiksemgi protseduur maksad sadu kroone...
Need kes tänavakiisudega toimetanud on - mis on teie soovitused?
autor: miumiu
aeg: 14.03.2010 23:10

Tere

Kiisuga tuleks ikkagi minna kõigepealt kliinikusse- arst vaatab üle kassi tervisliku olukorra, kontrollib kõrvalesta, uurib silmi, teeb kindlaks, et kiisul ei ole mõnda viirust või seenhaigust.
Kiisule pannakse kliinikus turjale ussi- ja kirbutõrje. Paari nädala pärast saab minna juba vaktsineerima ja siis veel hiljem steriliseerima/kastreerima.
Kiisu pange kliinikusse minekuks kindlasti transpordikasti või -kotti.

Need väljaminekud tuleb siiski teha, kuna teil endal on ilmselt keeruline kassi tervist hinnata.
Andke talle lemmikloomapoe krõbinaid ja korralikke konserve.
Edu.
autor: Hedyl
aeg: 15.03.2010 08:55

Tahaksin ikkagi Siljale öelda, et ei maksa eelmisest kirjast väga heituda. Kui kõikide nende kallite asjade jaoks raha ei jätku, aga siiski plaan on kiisut aidata, siis saab ka vähemaga läbi. Kindlasti uurige, millised loomakliinikud on odavamad ja tehke algul need olulisemad uuringud, millele hammas peale hakkab. Kirbu ja parasiiditõrje näiteks. Peske kiisu ilusti puhtaks ja ärge kindlasti välja laske, sest paaritumise aeg on kohe ukse ees. Siis jõuate ka opereerida, kui selleks raha leiate. Usun et eeltoodu on kõik väga soovituslik, aga teades keskmise inimese rahakoti keskpärast seisu ei pea kindlasti kiisu toit olema kvaliteettoit. Selle pärast küll ühtki kassikest aitamata ei tohiks jätta, et ei jätku raha talle lemmiklooma poest toitu osta. Ei ole see ka kassiabi eesmärk ma usun. Seega mis ma selle pika jutuga nüüd tahtsin öelda: Loomulikult aidake kiisut ja tehke seda oma võimaluste järgi!
autor: reemet
aeg: 15.03.2010 11:07

Väga kena sinust Silja, et oled otsustanud ühele kiisule kodu kinkida. Ei pea andma kliiniku krõbinaid, sest osade loomaarstide sõnul võivad igasugused põiekivi ja karvapalli vastased krõbuskad tekitada hoopis vastupidise effekti-ehk siis andes loomale preventatiivselt neid ravikrõbuskeid, võib loom haigestuda. Ise olen andnud 1/3 paremat kraami ja 2/3 tavalisi poekrõbinaid.
Peaasi, et soovid loomale kodu pakkuda, toit on toit (isegi sööks enamasti parema meelega hakklihakastet ja kartulit kui foie gras mousse´d).
autor: Lepatriinu
aeg: 15.03.2010 12:49

Kirjutage palun siis siia ka, kas kass tuli tagasi ja sai teie kassiks. Soovin edu!
autor: inga
aeg: 15.03.2010 23:03

Aga kus kandis te elate?Võib juhtuda,et olete naaber mõne kassiabi vabatahtlikuga kel teadmised ja terav silm ja saab abistada kiisu ülevaatamisel!
Aitäh ilusa soovi eest aidata kedagi ja edu minu poolt ka!
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee