MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  
 

jäta mind meelde


Registreeru kasutajaks


Kassiabi foorumid
 
Tänavakassid
uus teema | teemade loetelu | algusesse
tänavakassi kodustamine
autor: kasa
aeg: 13.12.2010 12:41

Mida pean silmas pidama tänakassi koju võtmisega? Kassid ise on eluaeg väljas elanud ja inimesi pelgavad. Olen neid pikemat aega toitnud ja neile varjupaika otsinud külmaks talveks, aga tulutult.
Nüüd üritan vähemalt ühe kassi päästa ja talle kodu anda, ennem kui kõik surnuks külmuvad.

Kas te saate anda infot, millest peab alustama kui sellise kassi koju võtan? Kuidas teda harjuma saada inimestega ning kasutama liivakasti? Samuti, kas alguses tuleks hoida teda puuris või vabalt ringi liikumas?
autor: nopsik
aeg: 13.12.2010 23:51

See link on ehk abiks

vaata linki

Kindlasti tasuks hoida algul näitusepuuris või väiksemas ruumis. Üldjuhul hakkavad ka kõik eluaeg tänaval elanud kassid kohe liivakastis käima. Kui püüdmispuuri tarvis läheb või muidu hätta jääd siis kirjuta info@kassiabi.ee

Edu!
autor: kasa
aeg: 14.12.2010 21:07

Üritasin täna kassi kätte saada, aga kuna ta oli üksi, teisi kasse juures ei olnud, siis ei tulnud ta ka üldse ligidale.
Milline see püüdmise puur välja näeb ja kuidas sellega püüdmine käib?

Kiisu oli nii loiuks jäänud ja värises külmast. Ma ei tea mis nendest küll saab:(
autor: kasa
aeg: 14.12.2010 21:21

Mõned pildid kiisudest.

vaata linki
autor: justuskollane
aeg: 15.12.2010 20:35

Kas sa kirjutasid info@kassiabi? Puur on väga hea pyydmispuur, muide.Söök pannakse sisse ja kui kass läheb sööma, siis luuk sulgub , tänu vastavale mehhanismile.
autor: kasa
aeg: 17.12.2010 08:55

Sain jah püüdmispuuri, ning üks kolmest kiisust on praegu minu juures. Kass on veel noor ja pisikest kasvu.

Kas noorematel kiisudel on kergem harjuda inimestega? Praegu ta ainult istub ühe kohapeal ja kui lähemale minna uriseb :( Ma ei oskagi temaga midagi teha.
autor: nopsik
aeg: 17.12.2010 12:59

Küll ta harjub. Meelita teda hea söögiga ja räägi rahustavalt. Võibolla saad varsti ka natule pead sügada. Kassid tunnevad ka seda mis meeleolus ise oled, katsu hästi rahulik ja kindlameelne olla. Eks iga kass ole erinev aga vaata kuidas talle oleks hea läheneda. Võibolla hakkab ta näpu otsast mõnda head toitu limpsima. Kannatust ja tegelemist on igal juhul vaja, edu sulle!
autor: justuskollane
aeg: 17.12.2010 21:52

Tore! Eks see kõik võtab aega, aga harjub kindlasti! Minu leidkass umbusaldas mind pikalt, kuid üllataval kombel hakkas kohe nurruma ja puges külje alla minu kassile;). Esimese asjana lasi lõpuks pea pealt ja kurgu alt sygada, kuid pai oli ikka hirmutav. Nüüd poeb hommikul teki alla nurruma, õhtul on esimesene, kes sülle hüppab. Aega on vaja.Kui palju, sõltub indiviidist.
autor: kasa
aeg: 18.12.2010 08:57

Eile käisime juba arsti juures. Selgus, et tegemist on 4-kuuse poisiga :) Ma ise arvasin, et ta vanem juba.
Minu peale oli nii kuri aga kui arsti juurde jõudsime ja arst teda sügama hakkas, siis tuli kohe ka nurrmootor välja:) Nüüd vist taipas, et pai on päris mõnus ja õhtul sain ta isegi sülle võtta. Loodan, et mõne päeva pärast hakkab mängima ka...seda ju tema vanused peaksid tegema.
Kassil on nii armastav nägu ees, hoopis teistsugune kui kodustel kassidel.
autor: justuskollane
aeg: 18.12.2010 23:10

Isver kui tore! Tundub, et teil läheb päris kiiresti kohanemine. Uskumatu.
Südamlikud tervitused ja pikk pai kassile!
autor: kasa
aeg: 20.01.2011 12:50

Sama kiisuga mul üks mure ka nüüd.
Käisime esimest vaktsiini saamas kassiga. Pärast seda, järgmisest päevast oli kass väga loid, magas terve päev diivani all. Edaspidi olen märganud, et ta sööb tunduvalt vähem. Alguses, kui ta õuest tuppa alles võtsin sõi kass ikka väga palju, isegi arst ütles, et kahtlustas, et ootab poegi, kõht oli nii suur. Aga siis vaatas, et on isane kiisu:)
Hoian koguaeg ühes kausis kuivtoitu ja konservi annan kolm korda päevas. Kuid ta ainult näksib sealt väga vähe ja siis käib mul järel ja mäugub. Tahaks nagu saada midagi süüa, aga ma ei tea mis talle anda siis. Olen proovinud pakkuda ka vorsti, piima ja muud sellist toitu, kuid ei taha sedagi. Kiisu on kõhna ka juba. Muidu tormab küll toas ringi ja mängib. Kas oleks siis põhjust muretseda? Peaksin nüüd veebruari alguses uuesti minema vaktsineerima, kuid kardan nüüd.
autor: miumiu
aeg: 20.01.2011 18:38

Tere

Kas kiisu on saanud ussiohtu?
Kas ta oli vaktsineerimise ajal ikka päris terve? Ei ole nohu, silmad ei jookse, ei aevasta?
autor: kasa
aeg: 20.01.2011 21:05

Enne jõule, kohe kui kassi võtsin käisime arsti juures. Seal sai ussirohtu ja kontrolliti üle, et tundub terve kass. Vaktsineerimas käisime jaanuari alguses. Peale seda oligi paar päeva loid ja nüüd siiamaani ei hooli toidust. Ta küll sööb aga poole vähem kui ennem. Silmad vett ei jookse aga ajavad rähma, mida puhastan kummeliteega.
autor: miumiu
aeg: 20.01.2011 23:12

Minge kassiga kindlasti ruttu kliinikusse, aga ärge tehke vaktsiini enne kui arst on kassi üle vaadanud. See ei ole normaalne kui kassipoeg sööb väga vähe.
Ussirohtu tuleb anda kaks korda järjest paarinädalase vahega. Ja vaktsiinile on mõned kassid tundlikud, sellest see loidus.
Kui olete Tallinnas, siis suured kogemused tänavakassidega on Õismäel Zoovet kliinikus.
autor: kasa
aeg: 21.01.2011 12:20

Leidsin just Kassilausuja blogist teksti Hammustaja kohta. Kas keegi oskab öelda, mis siis sellel kassil viga oli? Seal kirjas, et käidi arsti juures...kas tal oli marutaud?
Nimelt Hammustja on minu kodus oleva kiisu poisi ema. Kas mul võib siis kodus olla marutaudis kass? Ta on ju meie käsi ka korduvalt verele kraapinud, see ju mängu hoos tavaline...Aga kas siis minul on ka nüüd marutaud?? Appi, paanika!
autor: kasa
aeg: 21.01.2011 14:23

Sain teada, et Hammustajal ei olnud marutaudi. Esmaspäeval läheme ka oma kassiga arstile kontrolli. Kas on sümptomeid, kuidas marutaudi ära tunda?
autor: Reet
aeg: 22.01.2011 09:18

ega siis kass, kes hammustab ei pea tingimata marutaudis olema. Arg ja sotsialiseerimata kass hammustab ikka enesekaitseks. Eks meie kassiabilised on kõik hammustada saanud. Mingeid marutaudi tunnuseid tal küll ei olnud. Aga kui ikka kahtled ja tahad kindel olla, siis lase teha kiiresti endale marutaudi vastane vaktsiin.
autor: Reet
aeg: 22.01.2011 09:20

P.S. on täiesti normaalne, et peale vaktsineerimist on kassipoeg peale vaktsineerimist pisut loid ja isutu.
autor: inga
aeg: 24.01.2011 22:54

Kuigi Eesti pole veel tunnistatud marutaudi vabaks maaks,pole meile õnneks 6 aasta jooksul sattunud marutaudiga kassi:)
Pigem kardame kassikatku tavaliselt rohkem(inimesele see ei nakka) ja vaktsiinid on enamusel tehtud marutaudi vastu.
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee