MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  
 

jäta mind meelde


Registreeru kasutajaks


Kassiabi foorumid
 
Tänavakassid
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Kuri kiisu.
autor: Keilyke
aeg: 04.01.2011 13:38

Leidsime 17 september tänavalt kassi. Istus bussipeatuses, kui elukaaslane hakkas tööle minema hommikul. Tundus hästi sõbralik, ronis sülle kohe ja tahtis pai. Kui ta oli terve päev seal bussipeatuses istunud, otsustasin ma ta õhtul tuppa tuua. Sain ta ilusti kätte, transportpuuri läks ka ilusti ja kõik oli korras. Otsustasime ta viia arsti juurde kontrolli, et kas on kiip jne. Sest ta oli väga ilus, korralikult toidetud - ehk siis ikka kodu kass, kes eksinud. Kiipi ei olnud kahjuks. Panime ka igalepoole kuulutused ülesse kuid omanikku ei leidnud. Kass elas meie juures umbes 3 nädalat. Mure on selles, et ta muutus väga tigedaks. Eriti elukaaslase peale. Kui kass istus ukse ees, siis ei saanud elukaaslane sealt väga mööda minna - kass lihtsalt kargas säärde kinni. Samuti võis ta täiesti niisama rünnata. Minuga oli ta enamvägem sõber. Ronis sülle ja nurrus. Aga samas oli tal tõesti sellised tujud , et tahan ründan, tahan nurrun. Lihtsalt niisama. Tuleb norib pai, nurrub ja poeb.. ja kui julged puudutada, siis ründab.
Igatahes, kuna meil on juba üks koduloom siis ei saanud me seda kassi endale jätta. Arvasime ka, et kuna ta üldjuhul ründab aint elukaaslast, et siis kardab ta mehi.. Otsustasime ta viia Rakverre - minu ema juurde. Ema elab üksi ühe toalises korteris. Kass harjus seal ilusti. Käib väljas jalutamas, ühe korra oli isegi 2 päeva kadunud aga siis ilmus siiski välja. Aga kass on jälle väga tige. Ründab ilma asjata ja sellise kassiga koos elada on suhteliselt raske. Eriti veel nii väikses korteris ( 1 tuba köögiga koos).Kui kass istub diivanil siis väga sinna juurde minna ei julge. Ema elab kassi terrori all põhiliselt. Kuna tegu on ka suure, isase kassiga siis võib ta rünnates ikka päris palju viga teha.

Mida sellise kassiga peale hakata? Kõige parem oleks tal ilmselt elada kusagil maal, kus keegi teda ilma asjata ei näpiks aga meie sellist kohta ei tea. Kuidas muuta teda sõbralikumaks? Et ta ilma asjata ei ründaks?
autor: Reet
aeg: 04.01.2011 15:49

kas ta on kastreeritud?
autor: Keilyke
aeg: 04.01.2011 16:17

Ei ole ilmselt. Mõtlesime jah, et äkki pärast kastreerimist muutuks asi paremaks?
Muidugi ma ei kujuta ette, kuidas teda üldse arstile viia saaks.. Kuidas teda transportpuuri panna. Kui me teda Rakverre viisime, siis püüdsime kassi köögis 15 minutit ja pärast olid käel suured verised haavad..
autor: nopsik
aeg: 04.01.2011 17:05

Kastreerimisega muutub kindlasti asi paremaks. Praegu ta ei tea ilmselt ise ka mis ta tahab ja on väga heitlik ja tujukas. Mul endal ei olnud kunagi oma kassiga jõudnud veel veendumus tekkida, et kas kastreerida või mitte, kuid just käitumise pärast otsustasime ühel hetkel enne umbes 9kuuselt opi ette võtta ja absoluutselt ei kahetse. Natuke võtab kindlasti aega ka peale oppi kuni käitumine muutub. Siis tuleb muidugi arvestada, et kuna tal enam endalegi arusaamatuid ebamääraseid tunge ei ole, on kogu tema tähelepanu inimesele suunatud ja ta ootab palju hellust ja suhtlemist.
autor: Keilyke
aeg: 06.01.2011 17:31

Hea plaan on küll jah aga tuleb välja, et kass on ilmselt kastreeritud juba.. vähemalt ei paista tal küll pallikesi tagant. Ma pole mingi kassiekspert aga jah emane ta ka ilmselt pole, kuna ta on nii suur. Ma pole nii suurt kassi varem näinudki, et ilmselt ikka isane aga kastreeritud. Ta peaks olema ka üsna vana, mingi 5 aastane. Nii arvas arst igatahes. ( Me lollid, ei taibanud küsida arsti juures, et kas kass on emane või isane kuna olime kindlad et ikka isane, nii suur kass).

Et siis. Kas peale kastreerimise on veel häid ideid, kuidas sellise kassiga käituda? Täna just emaga rääkisin, et kass on täitsa hulluks läinud. Ründab koguaeg. :S
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee