MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  
 

jäta mind meelde


Registreeru kasutajaks


Kassiabi foorumid
 
Kassiabi palub abi
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Kass väga haige, palun abi
autor: triibumiki
aeg: 15.07.2011 18:25

Tere. Selline mure, et umbes nädal tagasi käisin kassiga loomaarstil, kuna oli mingi jama silmadega, arst ütles, et see võib olla kassikatk ning andis silmarohtu, antibiootikume- sest oli ka palavik. Nüüd 4 päeva tagasi sai aga kiisu toast välja ning tuli tagasi alles 2 päeva pärast ja ehmatus oli kohutav. Kassil terve nägu, ei tea kas vere või millegiga koos, hingeldas jubedalt ja ronis peitu, silmadel kolmas laug peal, suu katki, keel ripakil ja esialgu paistis et ka nina puru. Kartsin, et linnud nokkinud või keegi hammustanud. Arstile helistades öeldi kohe et peate arvestama 200 eurose väljaminekuga ainult proovide jaoks pluss veel edaspidine ravi ja rohud, kuid kuna ei olnud võimalik sellist väljaminekut teha ja ei tahtnud ka magamapanemisega alla anda, siis püüdsime teda ise ravitseda. Päeva möödudes hingeldamine kadus ning üritasime hommikul ka tema nägu puhastada ja vett anda, kuna kass on täiesti söömata/joomata ja väga kõhnaks ja loiuks jäänud. Ilmnes, et nina on terve, suul nagu haavand, kust verd tilgub ja suust tuleb kohutav hais, silmad iseenesest midagi välja ei aja, aga totaalselt pahupidi oleks nagu küll(neid ei saa kuidagi silmadeks isegi nimetada:S). Järsku oskas keegi mingit nõu anda, paluks mitte arsti varianti pakkuda, kuna see lihtsalt ei ole majanduslikult võimalik ja ega nad peale magamapaneku muud soovitust ei teekski. Kuid ei taha loobuda, sest tundub et kiisu olukord on päevakesega natukene paranenud, kuid on väga shokis, ei teagi mis temaga juhtuda võis. Kaua kass söömata olla saab? Kuidas oleks võimalik talle sööki anda, kui ta vastu puikleb, ei neela ega sellest absoluutselt ei huvitu. Aitäh
autor: Jevgeni1
aeg: 15.07.2011 21:09

Proovige siin küsida:

vaata linki

Küsige teiste arstide kohta,võib-olla on odavam variant.
Aga antud olukorras ei tasu säästma,aega kaotama ja ise proovida.
autor: justuskollane
aeg: 15.07.2011 22:56

loom ju piinleb...ehk ikka lähete kliinikusse? vedelikku ikka #!?!#assile andma, muidu kauaks ei ole teda...
autor: nopsik
aeg: 16.07.2011 02:16

Ma ei kujuta ette mis kliinikust selline summa alustuseks öeldi. Ise olen käinud Maxi kliinikus, Õismäe kliinikus, Loomade Kiirabis, Tatari kliinikus. Ikka kordades väiksemate summadega saab hakkama. Esialgu ehk tehakse vereproov ja muidu ülevaatus ning määratakse ravi. Kroonides on see ikka tunduvalt alla tuhande krooni sellistel puhkudel jäänud, koos diagnostika, ravi ja spetstoitudega. Mine kindlasti ruttu kliinikusse.

vaata linki

vaata linki

vaata linki

vaata linki
autor: triibumiki
aeg: 16.07.2011 11:18

Tere, selline summa öeldi Maaülikooli kliinikust, et tuleb teha vereproov ja röntgen, viimane ainuüksi maksab juba 108 eurot. Unustasin öelda, et elan Tartus.
autor: Kassilausuja
aeg: 16.07.2011 16:01

Tere!
Sõida praegu kohe Maksi kliinikusse. See ei ole katk. Kiiresti on antibiootikumi vaja. Soovitavalt veeni. Nad on k. 17 lahti.
Kui on küsimusi, siis helista 5136305. Kui ei jõua, siis saan teid õhtul hilja aidata ja veeni antibiootikumi teha. Ainult helista. Muidugi on parem kui sind aitab looma- ja mitte inimesearst. Sellega on ainult paganama KIIRE !!!!?
autor: Kassilausuja
aeg: 16.07.2011 16:15

Mul jäi planeeritud sõit ära. Kui sa kliinikusse täna ei saa, siis võid kohe helistada. Mõtleme midagi välja.
autor: triibumiki
aeg: 16.07.2011 17:21

Tere, asun Tartus niiet Maksi kliinikusse küll minna ei saa, antibiootikume anname veega segamini, neid saime juba siis kui silmaga arsti juures käisime, ilma nõelata süstlaga oleme andnud. Ta küll ei taha üldse neelatada, kuid hädavaevu saime manustatud. Kus te muidu ise asute? Helistasime veel ühele arstile ja selgitasime olukorda, arst kojuvisiite ndvl ei tee, kuid ütles et vb on tegemist ka neelupõletikuga ning ega lootust eriti ei tundu olevat. Pidime siis esmaspäeval ühendust võtma, kui see siis veel võimalik.
autor: Kassilausuja
aeg: 16.07.2011 20:50

Vaja on paigaldada kanüül ja hakata veeni tegema antibiootikume ning toitvaid lahuseid. Siis oleks prognoos ma arvan soodne. Müstika, et Tartus ei ole ühtegi loomaarsti, kes selle suht lihtsa protseduuri ära teeks. Maaülikooli kliinik on jah hirmus kallis. Kanüüli paigaldamine on tegelikult tühiasi. Isegi loomaarmastaja meedik saab sellega hakkama kui korra on näinud. Antibiootikum peab tõsine olema, tsefalosporiin oleks parim. Mina näiteks teeks raske põletiku korral Zinnat'it. Seega, kui tutvusringkonnas on mõni ontlik meedik, siis võib õnnestuda. Kardan, et see suukaudne ravim on liig lahja.
autor: triibumiki
aeg: 17.07.2011 19:22

Tere jälle, kiisu tuli täna esimest korda ise välja ruumist kust teda hoidsime, tuli oma söögikausi juurde ja oli toidust väga huvitatud, kuid süüa seda siiski ei suutnud, vett limpsis küll. Isegi tugitooli peale oma padjale jõudis ise ja ilmselt sai üle pika aja magada. Loodame, et see on ainult hea märk:):)
autor: nopsik
aeg: 17.07.2011 19:38

Seda on küll hea lugeda, et midagi paremuse poole liigub. Minge ikka homme kindlasti arsti juurde ka. Tartu tuttavad on kiitnud seda kliinikut

vaata linki

Head paranemist kiisule!
autor: musuke
aeg: 03.09.2011 22:03

minu alla 2 kuune kassipoeg on haige tal on silmas põletik kui keegi oskab aidata kuidas ja kust saab seda rohtu siis palun kirjutage.
teine probleem on see et ta ei reageeri kutsumise peale öelge kas see on normaalne või ei ole see on suht kahju kui kass nimodi piinleb palun abi
autor: nopsik
aeg: 03.09.2011 23:01

Kui nii väike kassipoeg on haige siis mine kindlasti arsti juurde. Kuna homme on pühapäev siis lahti on neist ainult 2 esimest.

vaata linki

vaata linki

vaata linki

vaata linki
autor: kikkuolen842
aeg: 13.12.2015 19:48

tere.mul on 1 küsimus.nimelt on mu kassil viimasel ajal hakanud suust vett jooksama.võiks üelda,et ta isegi ilastab.kas keegi oskab öelda millega on tegu ja kuidas seda ravida
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee