MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  


Kassiabi foorumid
 
Tänavakassid
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Kas mul on õigus kasse omanikule mitte tagastada? ( muuda ) ( kustuta )
autor: kassid2222
aeg: 12.10.2011 21:56

Kõik sai alguse eelmisel suvel.Mu naaber pidi sõitma perega paariks nädalaks puhkusele ja palus,et jätab selleks ajaks oma 2 kassipoega meie pere hoole alla.Olime nõus,sest meil oli endal ka 1 kass ja neist ei paistnud erilist tüli ajutiselt meie juures viibimisel.
Päevad läksid,nädalad läksid,aga kellest polnud kippu ega kõppu,olid meie pikaaegsed naabrid.Kuu möödudes nägime,et meie kõrvale korterisse kolis uus pere.Uurisime neilt,et kuhu kadus eelmine pere?Saime vastuseks,et nemad ostsid selle korteri just ega tea midagi.Püüdsime oma endiste naabritega siis kontakti saada,aga telefoni numbrid ei vastanud ja meilid tulid tagasi.
Ajapikku leppisime sellega,et inimesed,kes elasid meie kõrval 5 aastat,tegid meile tünga.Aeg läks ja kassipojad kasvasid.Ravisime neid,vaktsineerisime neid,steriliseerisime-kastreerisime neid.Toitsime ja katsime ka neid.
Nüüd aga ilmus endine naabripere välja ja nõuab kasse tagasi.Nemad tahtvat oma 2 pärslast kasutada geenide levitamiseks kuskil,kõik olevat juba kokku lepitud jne.Ei julgenud neile öeldagi,et need 2 tegelast juba ammu opil käinud ja sugutäkke neist pole...
Saatsin nad sõna otseses mõttes pikalt ja teatasin,et need on meie kassid ja karjugu mujal.Lubasid tagasi tulla meile politsei ja loomakaitsjatega,kui me neile nende kasse tagasi ei anna.
Kas omanikul on õigus oma loomi tagasi nõuda rohkem kui aasta hiljem?(kassikesed elavad meil juba juulist 2010)Kiibid neile on paigaldatud meie poolt,seega on nad ju meie kassid??
( kustuta )
autor: nopsik
aeg: 12.10.2011 22:56

Loomulikult ei pea sa kasse tagastama ja kui oled kirjeldanud endisi omanikke siis ma väga soovitan neid mitte tagasi anda. Kui nad kasse lausa varastama ei hakka siis ei pea sa muud küll kartma, ka õiguslikus mõttes on sul igal juhul õigus. Loomakaitseseltsiga võid ühendust võtta ja nemad ka kindlasti kinnitavad sama.
( kustuta )
autor: kurrnauskas
aeg: 13.10.2011 00:11

Mul on ka kogemus, kus looma hooletusse jätnud omanik küsis kassi tagasi , kes äkitselt oli väga vajalik. Pöördusin Loomakaitsesse ja nemad kinnitasid, et ei ole vaja anda. Kui olete juba kiibid paigaldanud, vaktsineerinud jne. siis on isegi politsei sekkumisel asitõendid teie poolt . Öelge, et pöördute ise politseisse, kui nad teid rahule ei jäta.
( kustuta )
autor: Reet
aeg: 13.10.2011 09:07

Tagasi pole vaja anda. Kass on paraku nagu vallasasi ja kelle käes ta on, seda peetakse tema omanikuks. Seda enam, et kiibistatud ka sinu poolt. Naaber peaks siis kuidagi tõendama, et need on tema omad, aga see on tal üsna raske, et mitte öelda võimatu. Tagasi ta selliste asjaolude puhul küll neid ei saa.
( kustuta )
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee