MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  
 

jäta mind meelde


Registreeru kasutajaks


Kassiabi foorumid
 
Foorumist
uus teema | teemade loetelu | algusesse
uus kass/vana kass
autor: andupandu
aeg: 22.04.2012 13:20

Tere !
Tahaks küsida nõu sellekohta, et kodus on mul juba vana isane kass (10 aastane) ja järgmine nädal tuleb uus kiisu, 2 aastane emane.
Kuidas ma saaksin edendada nende omavahelist läbisaamist ning mis ma peaksin kindlasti alguses tegema, et neil mõlemal võimalikult hästi läheks ? Mõlemad on suht rahuliku iseloomuga, emane on isegi natuke arg.
Olen tänulik igasuguse abi eest ! :)
autor: Findus
aeg: 22.04.2012 15:03

Hoia eraldi ruumides, toida eraldi kohtades. Vanat kassi võib kassipoeg segada aga 2 aastasega #!?!#õik korras olema. Edu!
autor: kurrnauskas
aeg: 22.04.2012 16:00

nagu eespoool kirjas, siis eraldi ruumides algul. eraldi söögid, joogid ja liivakastid. Isegi soovitatakse uustulnukat puuris hoida teie kassi jaoks kõige tähtsusematumas ruumis. Kui seda võimalust pole, siis sobib ka ruum, mis teisele kassile pole lemmikruum. Vaheta kasside magamisasemeid näiteks, et lõhnad seguneksid ja harjuksid teineteise lõhnaga kõigepealt . Kui puuri võimalus on, siis sööda vana kassi tema lemmiksöögiga samas ruumis samal ajal, kui teine kass puuris sööb. Algul kaugemal , hiljem lähemal. Peale sööki eraldi jne. kuni uksevahelt nuusutamiseni jne. Harjutamine #!?!#estma mitu nädalat. Kui aga läheb untsu, tuleb algusest alustada. Mida rohkem algul jandid, seda kergem hiljem on. Vaata ka, et kassidel oleks piisavalt varjumiskohti, ronimiskohti jne. Mina oma kahetoalises korteris näiteks kolisin end koos kassi ja magamisasemega ühte tuppa, kui uustulnuk tuli,mis polnud küll parim variant, kuid karvupidi kokku pole tönu sellel kunagi läinud. Kuigi võin öelda, et mu oma kassile oli see suur stress hoolimata sellest, et on enne teise kassiga koos elanud.
autor: furrball
aeg: 23.04.2012 10:03

Minul tuli uus kass teiste juurde vabakasvatuse meetodil...ilma puuri ja eraldi toata (kassid ei armasta teatavasti kinniseid uksi)...elas uustulnuk meil kaks kuud voodi all ja öösiti tutvus ümbrusega.Teised käisid teda uudistamas ja nii see läks suht rahulikult...me ei seganud ühtesid ega teist....nüüd on meil "big happy family"...proovige kuidas teile sobib...EDU
autor: kurrnauskas
aeg: 23.04.2012 16:36

hehh, eks igat moodi võib. olen samuti lihtsalt kassi tuppa visanud teise juurde ja jumala ok oli. praegu mõtlen, et oleks võinud kõvaks kismaks ka minna. samas on uustulnukal hea, kui tema territoorium algul piirata, et pidi turvaline olema
autor: Findus
aeg: 23.04.2012 16:38

Eks oleneb kiisudest.
autor: Findus
aeg: 23.04.2012 16:39

Eks oleneb kiisudest.
autor: justuskollane
aeg: 23.04.2012 21:33

Küsimus oli, kuidas kiisudele parem on, mitte peremehele mugavam. Usun, et kassil on mugavam olla kinnise ukse taga oma privaatse pissikasiti , söögi jne, kui 2 kuud lahtise uksega toas voodi all kükitada. Kass on territoriaalne loom.
Ja ega inimene ei pruugi aru saadagi, et kassidel väike vaen sees ja embkumb terroriseerib teist, sest pealtnäha on kõik ju nii tore.
Ikka eraldi ja tasapisi lõhnu segades harjutada arvan.
Edu!
autor: furrball
aeg: 24.04.2012 09:46

Meie ei saagi kunagi teada kuidas kassile parem on...kõik oleneb kassist...meist pole keegi kass olnud ja seepärast tulebki proovida...kui kass on õnnetu,saab sellest kohe aru....isegi inimene saab aru....kass lubab meil enda juures elada,koer elab meie juures...see ongi vahe...ikka rahulikult ja aegamööda...küll kõik laabub ...Edu...
autor: Findus
aeg: 01.05.2012 13:49

Kuidas läheb kiisudel?
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee