MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  
 

jäta mind meelde


Registreeru kasutajaks


Kassiabi foorumid
 
Tänavakassid
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Kassil käitumishäire?
autor: saye
aeg: 26.09.2012 20:05

Mul on 1-aastane steriliseeritud kassipreili. Elame peamiselt kahekesi ning seega olen tema käitumise pannud tähelepanupuuduse alla. Ootan teilt abi ja nõu, mida muuta..
Väiksena kraapis tapeeti, uksi, mäugus ja nii kui teda enda juurde kutsusin, kohe jooksis - tähelepanu soovis eks? Vahel ilmnes ka kallaletunge, st kätte hüppamist. Just viimase asjaga ongi ka hetkel probleeme.
Tuleb ise sülle, tahab pai ja kui paitama hakkan, kaotab vahel enesevalitsuse ning hammustab. Vahel näksab, vahel aga ründab täiest jõust. Olen proovinud veepritsi, ai-ai-ai karjumist, ignoreerimist ja lihtsalt minema lükkamist. Hetkel proovin kõige eelnimetatu segu... Ei usu, et kuskilt nn valest kohast ka paitan, sest kammida saab teda kõikjalt ja alati ta ei ründa (kuigi see on muutunud nüüd igapäevaseks).
Mõnikord hüppab ka jalga. Tavaliselt siis kui olen töölt koju tulnud, talle mõned paid andnud ja võtan alles riidest lahti ja panen asju ära (samal ajal tema nühib jalgu) kui talle justkui tundub et ta ei saa piisavalt tähelepanu ja siis hüppab jalga. Mõnikord aga lihtsalt näksib varbaid. Samas kui ta pole veel rünnanud (kuid jalgu siiski nühib) ja ta sülle võtan, siis seal olla ei taha, hüppab maha.
Mu mõistus on suhteliset otsas. Tegelen temaga peale tööd - tavaliselt ta ei viitsi ise üle 10 min paela taga ajada; olen teinud erinevaid karbist maju, ostnud palle, kasutanud tühje vetsupaberirulle. Ta saab rõdul käia ning mõned korrad kuus ka täitsa õues (kui vanemate juures käin) ja see talle meeldib! Plaan on ka väike tubane purskkaev osta, sest vesi talle ka meeldib.
Tähelepanek on ka veel see, et kui vanemate juures olen ja ta õues saab käia, siis ta ei ründa mind üldse ja samas ei soovi ka üldse minult tähelepanu. Isegi voodis ei maga nagu kodus.
Teiseks kui mees on kodus, siis teda ründab ta palju vähem. Vahel kui mees temaga mängimise lõpetab, siis kass tuleb ja ründab mind. Nagu karistuseks, et mäng läbi sai (isegi kui ta ise on selle lõpetanud).
autor: saye
aeg: 26.09.2012 20:10

Vabandust, teema läks valesse alafoorumisse!
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee