MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  
 

jäta mind meelde


Registreeru kasutajaks


Kassiabi foorumid
 
Kassiabi palub abi
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Kass ja väikelaps
autor: cedric
aeg: 22.03.2013 20:04

Kodus on emane 2,5 aastane kass, kastreeritud. Kunagi tänavalt korjatud ning seetõttu omatmoodi kompleksidega, kuid siiani on kõik hästi olnud.

1,2 aastat tagasi sündis perre poja, kellega nad siiamaani on just nii läbi saanud, et mingilmääral väldivad üksteist, mingilmääral mängivad teineteisega, aegajalt on pojal kätepeal kriimud, kuid midagi hullemat mitte.

Paar päeva tagasi läks asi hullemaks, nad sattusid omavahel kiskuma ja kass läks täitsa hulluks, sisises ja kränus koledat moodi - sellest ajast poja kardab kassi hirmsasti, hakkab kohe nutma kui elukat liginemas näeb. Kass käitub üsna nagu alati, luurab ja toimetab.

Küsimus, mida peale hakata. Mind kass kardab, kuna olen ainuke, kes teda pahanduste kohapealt korrale kutsub. Kas teha periood, kus kodus kaasas kanda veepritsi, et kui kass lapsele ligineb, pritsida? Eks nad oma mõlemad süüdi asjas, seni ajasid kordamööda üksteist taga ning poja pole ka mingi pühak, sudib kassi erinevate asjadega.

Vot siuke kirjatükk sai. Kui kellelgi on ideid, mida teha, andke teada!
autor: cedric
aeg: 22.03.2013 20:26

Täpsustan veel - mind kass kardab, elukaaslane on tal lemmik, kelle süles käib aegajalt tissimas ja öösiti jalgade juures magamas. Kas seljuhul võib olla armukadedusega tegu, aga kuidas sel juhul toimida?

Kassiga mängimise kohapealt - ega meil eriti aega pole olnud talle tähelepanu pöörata ning üldiselt on nad pojaga ringi tembutanud. Millest võib olla siis ka kogu probleem olla tekkinud.

Endiselt ootaks vastukaja, kuidas hetkeolukorda parandada:)
autor: Kassilausuja
aeg: 25.03.2013 18:02

Tere! Lugedes teie postitusi on mulje, et momendil on kiisuke teie perele liiast. Kannatab laps ja kuigi te ei usu, kannatab ka teie kass. Pidage nõu oma elukaaslasega ja kui jõuate ühisele otsusele, siis arvame, et saaksime teie kiisu hoiukodusse võtta kui annate ta meie omandusse ja me proovime tema loksuvat närvikava tohterdada. Stressis kass võib tõesti lapsele ohtlik olla.
Kui teie pere valik on selline, siis oleks hea kui te oma kiisu ära vaktsineeritakse. Tundub, et momendil on lemmikloom teie peres liiast.
Parandada on neid suhteid hetkel pea võimatu. Kasvatage oma lapsest tubli inimene ja lubage meil teie kiisule uus kodu otsida.
autor: Kirjukass
aeg: 13.01.2014 17:22

Tere
Meil on kassiga sama mure ainult, et laps väiksem.
Kass on muutunud agressiivseks ja ründavaks. Väikeses elamises pole võimalik last ja kassi teineteisest eriti eraldada ka.
Oleme juba tükk aega tuttavate kaudu otsinud uut kodu oma kassile, aga kuna tegemist on tõelise nõudliku kassiga, kellel peab olema mitu liivakasti, mida tuleb igapäevaselt puhastada, siis pole huvilisi leidnud.
Kass on 5-aastane, emane, steriliseeritud, vaktsineeritud.
Otsime raske südamega alternatiivi kassi magama panemisele.
autor: cedric
aeg: 13.01.2014 17:44

Kirjukass, meil lahenes probleem ajaga iseenesest. Kasvas poja suuremaks, läks hirm kassi ees üle ja nüüd on pikalt olnud olukord, kus poiss ajab tihtipeale kassi taga ja loobib asjadega, kass kannatlikult kannatab. Ja kui annabki poisile vastu tutaka, tuleb poiss vanemate juurde tönnides, aga see läheb üle ja varsti jälle uue hooga kassi kallal.

Ma muidugi ei tea, kuidas Teil täpselt olukord, aga ehk läheks ka olukord ajaga paremaks..
autor: kurrnauskas
aeg: 13.01.2014 18:14

huvitav miliste asjadega lapsel siis lubatakse kassi loopida?
Ja mida see loom kannatama peab?
Kassil on loomulikult vaja oma piirkonada ja võimalust kuhugi peituda.
Kui võimalust pole kassi pidada, siis on kõigile parem, kui loomale uus kodu leida.
autor: cedric
aeg: 13.01.2014 18:16

Rahu nüüd kassiarmastajad, poja on aktiivne laps. Ajab kassi taga, ajab kass poja taga, aegajalt poja leiab, et peaks mingi asjaga kassi viskama, ega me tal seda teha lase, aga aegajalt õnnestub. Kassil on kaks korrust korterit täis kohti, kus ta saab rahulikult pikutada ja kuhu poja karvased käed kuidagi ei ulata. Aga näe, käib ikka lapsega mängimas, ju on masohhistlik kass!
autor: kurrnauskas
aeg: 13.01.2014 18:22

Sry,Cedric, kirjas oli vaid üks sõnum-poeg loobib asjadega ja kass kannatab ära... vahel annab tutaka, poeg tönnib ja siis läheb jälle kassi kiusama..
See ruumikitsikuse ja oma ruumi jutt oli pigem kirjukassile mõeldud.
Kuigi võiks ju seinapinda kasutada ja kassile riiuleid seinale kinnitada.
autor: Kirjukass
aeg: 14.01.2014 09:14

Kassil on kõik riiulid, ronimistorud, kastid jms olemas, aga tal pole sugugi soovi omaette olla või kuskile ära pugeda.
Kirjutasin siia lootuses, et äkki keegi on huvitatud ja tahaks teda endale sõbraks võtta.
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee