MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  
 

jäta mind meelde


Registreeru kasutajaks


Kassiabi foorumid
 
Kassiabi palub abi
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Kassikatk ja uue kassi võtmine
autor: jantsu
aeg: 15.06.2013 11:27

Võtsin mai lõpus MTÜ Loomade Hoiupaigast endale väikese kiisutüdruku (hoiukodulepinguga) kellel üsna pea hakkasid ilmnema haigustunnused. Käisin temaga 2 korda ühe päeva jooksul Hoiupaiga kliinikus kus mul oli võimalus talle abi ostuda hoiukodulepingust tulenevalt tasuta. Ma ei pöördunud sinna mitte seepäras, et seal pakuti tasuta ravi vaid tundsin kohustust tulenevalt lepingust konsulteeride nende veterinaariga. Kui järgmisel päeval oli ta ikka kahtlane pöördusin teise kliinikusse ning sain vastuseks kassikatk. Jätsin ta sinna tilgutite alla ja ise teatasin tulemusest hoiupaigakliinikusse kus mulle sai osaks kohutav peapesu, et läksin teise kliinikusse jne. Lõppes asi sellega, et nad läksid ja võtsid looma lihtsalt ise ära ja rohkem ta teda ei näinud :( Minust jäi kliinikusse vahepeal suhteliselt krapsakas kiisulaps kes lihtsalt keeldus söögist ja vahepel paar korda oli oksendanud ning kõhuke oli ka tiba vedelem. Kuna esitasin kaebuse Tellinna Keskonnateenistusele sain sealt järgmisel päeval kaastundeavalduse seoses looma eutaneerimisega. Kiisu sai olla meie pereliige 4 päeva.
Kui soovin endale uut sõpra kaua peab olema möödas tema vaktsineerimisest, et tal oleks kaitse nimetatud haiguse vastu? Tänan kõiki kes leiavad aega jagada kogemusi ja infot.
autor: Kassilausuja
aeg: 15.06.2013 15:31

Hea sõber. Juhtus hoiupaiga jaoks üsna tüüpiline lugu. Kahjuks tüüpiline. Kassikatk on äärmiselt nakkav ja raske haigus. Kui tahad sellest rohkem teada, siis vaata siia:
vaata linki
või siia:
vaata linki
Soojalt soovitan esialgu mitte võtta kassipoega, ka vaktsineeritut. Viirus püsib sinu kodus elusana praktiliselt aasta.
Vaevalt suudad sa klooriga tervet elamist läbi leotada.
Soovitan soojalt võtta noor kiisu, keda on 2-3 korda vaktsineeritud. Kassipoegi vaktsineeritakse 2 korda 1 kuu vahega, kuid mingite äärmiselt sobimatute faktorite koosmõjus võib ka see osutuda ebapiisavaks ( ussid, stress, muud haigused). Kindel võid olla siis kui kiisu on saanud oma titevaktsiinid ja lisaks veel 1 aasta pärast ühe korra. Siis võib olla üsna kindel, et Sinu pereliige on piisavalt immuunne. Vaatamata sellele, pissikast on soovitav minema visata, Need kohad kus pisike oksendas või pikemalt lamas, töödelda Domestuse geeliga ( kloor!).
Sinu lugu on väga õpetlik ja ilmselt ei lohuta teadmine, et sa pole ainus, kellel samasugune kogemus. Äärmiselt inetu oli, et teise kliinikusse mindi ja omanikult küsimata loom ära viidi ning tapeti. Kassiabis on õnnestunud mõnedki korrad teatud kliinikutes loomakesete elu päästa, kuid suremus, eriti kassipoegade suremus on kõrge- pea 75%.
autor: furrball
aeg: 17.06.2013 15:28

Tunnen kaasa...Hoiupaigast ei taha mina kuuldagi ega mingil juhul ei soovita sealt looma võtta...Minu Taku sai sealt surma külge...teine kass päästeti Loomade kiirabis kindlast surmast...selline suhtumine on seal traditsioon...kiisusid on suurepärane võimalus võtta Kassiabist...(mina leidsin sealt sõber Karvapalli) või Kasside turvakodust...edu,meie võtsime Karvapalli poole aasta pärast ja desinfitseerisime mitu korda ja hoolega oma kodu...Edu teile ...uus sõber ei asenda vana aga korvab tühja koha ja leevendab kaotusvalu...
autor: Hedyl
aeg: 19.06.2013 10:58

Sama lugu juhtus ka minu hea sõbranna laste perega. Hoiupaika mindi koos väikeste lastega kiisut valima ja kui valik tehtud sai, öeldi neile: teil väiksed lapsed, ei tea, kuidas nad reageerivad, kui kiisu peaks ära surema. Pere ei aimanud midagi halba, lihtsalt imestasid, et miks kiisu peaks ära surema. Ja paari päeva pärast surigi-diagnoos katk. On äärmiselt kuritahtlik niimoodi käituda. Selge ju, et teadlikult anti peresse puruhaige kassipoeg. Lapsed said sellest täieliku šoki.
Tänaseks elab nende juures 2 Kassiabi kassikest ja kõik on hästi.
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee