MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  
 

jäta mind meelde


Registreeru kasutajaks


Kassiabi foorumid
 
Tänavakassid
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Metsik kass
autor: anderjoonas
aeg: 08.01.2016 16:54

Tere!

Juba mitmendat päeva hulkus meie maja ümber üks noor imearmas punase karvaga kass. Panime talle õue krõbinaid ja vett, mida ta ilusti sõi ja jõi. Saime ta siis täna kinni püütud ja tõime tuppa. Selgelt oli näha, et kass on hoolitsemata ja kodu tal ei ole. Esialgu oli ta juhtunust suures šokis, nüüd istub elutoas aknalaua peal. Kass on agressiivne.
Otsustasime, et jätame ta endale. Saan aru, et metsiku kassi kodustamine nõuab palju aega ja kannatust, kuid soovin teha endast oleneva, et kassil oleks turvaline kodu ja hea perekond. Olen netist uurinud, mida tuleks sellise kassi puhul arvestada ja kuidas temaga ümber käia. Kuid küsin siiski... Mida tuleks nüüd ette võtta? Millal loomaarstile? Kui majas on teine kass?

Aitäh! :)
autor: meribel
aeg: 11.01.2016 03:49

See on väga armas, et pakkusite kodutule kassile kodu.:) Kuna tegemist on tänaval elanud kassiga, siis jah õigupoolest tuleks temaga võmalikult kiiresti arsti juures ülevaatusel käia ja teha parasiiditõrje. Kui kass tundub muidu terve ja kobe, kõht on korras, sööb ilusti, kõrvad-silmad puhtad jne, ei ole arsti juurde minekuga nii kiire, kuid parasiiditõrje tuleks siiski esimesel võimalusel teha. Loomakliinikutes on vabamüügil turjale pandavaid täpilahuseid nii kirpude kui usside vastu. Agressiivsele kassile on neid keeruline panna, kuid vast saate hakkama näiteks kassi teki sisse mähkides. Kirbutõrje tuleks kindlasti teha samaaegselt ka teisele kassile, kes samas majas elab.

Lähiajal võiks plaani võtta ka kastreerimise/steriliseerimise, see vähendab agressiivsust ja territooriumi märgistamise ohtu, eriti isasel kassil, kuid vähemal määral ka emasel. Vaktsineerimise võib jätta kõige viimaseks, kui kass on tubane. Soovitaks siiski millalgi ka selle protseduuri ära teha, vaktsineerimine kaitseb eelkõige kassikatku eest, mille inimene võib ka tänavalt jalgadega tuppa tuua.

Argliku kassi sotsialiseerimise kohta saab lugeda siit: vaata linki

Edu teile!
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee