MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  
 

jäta mind meelde


Registreeru kasutajaks


Kassiabi foorumid
 
Mõnus kassielu
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Pulstunud karvkate
autor: helena1150
aeg: 30.11.2016 09:52

Tere, minu Kassiabist pärit Shakirake on juba 10 aastat olnud selline omapärane metsik kodukiisu, et saan teda paitada, aga mitte "menetleda". See tähendab, et iga sügis on meil probleemiks pulstunud tuustid, mille mõnekuise paitamise ajal tehtud sikutamise ja sellele järgnenud vastastikkuse solvumise saatel oleme suutnud ära lahendada. Seekord aga tuli kiisul vahepeal peale sügismasendus, mille ajal ta praktiliselt kolm kuud magamistoast ei väljunud ja veetis enamuse ajast voodi all ja selle ajaga jõudis talle tekkida selja peale korralik kilp. Nüüd käib ta väljas ja eks ma ikka püüan neid tuuste ettevaatlikult harutada 5 sekundi jooksul, kui lubatakse, aga ma näen, et ta tunneb ennast halvasti. Seoses sellega on mul küsimus - kas pulstunud karv kujutab endas ka mingit suuremat ohtu kassi tervisele kui ebamugavustunne? Viimasel korral, kui teda oli vaja "menetleda", püüti ta kinni linguga, seega ma ei hakkaks teda traumeerima ilma, et selleks oleks absoluutselt kriitiline vajadus.
autor: meribel
aeg: 01.12.2016 04:37

Soovitaks minna kassiga loomakliinikusse. Kui selline kilp on juba tekkinud, siis oleks vast mõistlik lasta see kerge narkoosi all ära pügada. Enne peaks eakale kassile kindlasti laskma ka tervisekontrolli teha. See, et kass ennast kolm kuud voodi all peitis, viitab mingile terviseprobleemile, sügismasendus on pigem inimeste teema.
autor: helena1150
aeg: 01.12.2016 09:51

Selles asi ongi, et me võtsime metsiku kiisu, kes eelistab inimestele omaette olemist ja kõige turvalisemalt on ta alati tundnud ennast voodi all. Vahel ta ikka näitab end, aga üldiselt on voodialune tema lemmikkoht. Mingitel aegadel on ta seltskondlikum, mingitel vähem. Viimati lõpetasin tema erakluse nii, et läksin tolmuimejaga voodialust puhastama ja sulgesin talle magamistoa ukse - natuke solvus, aga üldiselt leppis olukorraga ja hakkas veetma aega kõigi teistega suures toas. Kätte võtta teda ei saa, mistõttu loomakliinikusse lihtsalt minna me ei saa, selleks tuleks ta kinni püüda, mis viimati tähendas Kassiabi inimese kohaletulekut ja linguga kaelapidi kinnipüüdmist. Ta on päris metsik kass ikka. Seetõttu ongi minu peamine mure hetkel, et kas see kilp võib talle tekitada mingit infektsiooni vmt?
autor: meribel
aeg: 02.12.2016 10:44

Jah, võib küll tekitada nahapõletikku ja infektsioone. Kas teda näiteks palderjaniga ei annaks transpordipuuri meelitada? Lingu me Kassiabis enam ammu ei kasuta. Metsikumaid kasse paneme transpordipuuri teki abil. Seda on parem teha kahekesi, üks hoiab kasti, teine paneb kassile teki peale ja kiiresti keerab tekiservad üle pea ja käppade, et ta ei saaks välja rabelda, ja tõstab kassi koos tekiga puuri.
autor: helena1150
aeg: 02.12.2016 10:48

Siis ei jää vist tõesti muud üle, kui võtta ette teekond arstile. Huvitaval kombel on ta alati palderjani ja cat-nip puru suhtes olnud äärmiselt umbusklik, muutub aktiivsemaks ja hakkab jooksma, aga ligi ei tule. Tal on uskumatult head "tundlad", ta saab kohe aru, kui kellelgi on temaga mingi plaan. Aga suhtlen siis juba otse ekspertidega edasi - tänud tagasiside eest!
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee