MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Avalehele

  1. EST | ENG | RUS

  2.  
 

jäta mind meelde


Registreeru kasutajaks


Kassiabi foorumid
 
Mõnus kassielu
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Karjuv Kass
autor: tiina8
aeg: 22.01.2017 17:50

Tere! Palun abi karjuva kassiga. Ta on 3,5 aastane poiss, Russian Blue. Ta on alati pöörane olnud, kuid viimasel ajal on temaga elamine muutunud täiesti võimatuks. Ta karjub ööd ja päevad läbi. Kui ta kuuleb hommikul mind külge keeramas või äratuskella siis hakkab ta karjuma. Ta istub mu kõrval ja karjub lakkamatult kui ma hambaid pesen kui ma riidesse panen lihtsalt istub mu kõrval ja karjub. Sülle ei lase võtta. Kui vedelat toitu panen lõpetab korraks karjumise ära ning siis karjub edasi. Ta lihtsalt istub mu kõrval ja karjub mu peale ja siis tuleb kallale. Kui ma töölt koju tulen siis ta kuuleb ukse keeramist ja istub ukse ette ja karjub mu peale terve aja kui ma jalanõusid jalast võtan ja riideid ning siis ta samamoodi lihtsalt jälitab mind ja karjub. Kuna ta käib vahepeal ka väljas siis vahel on ta karjumine märguanne, et ta tahab õue. Kui ta aga õue lasen siis näen ,et ta istub lihtsalt maja ees ja karjub. Ta karjumine on nii vali, et mööda käivad inimesed arvavad, et teda piinatakse või midagi (korra võttis üks naisterahvas ta kaasa, sest arvas, et tegemist on eksinud kassiga kes vajab abi. Kass karjus mu maja ees).Tuppa tagasi lasen siis lihtsalt istub keset tuba ja karjub, et süüa annaksin. Tal on krõbinad kogu aeg ees aga ta neid sööb alles siis kui ta on paar tundi karjunud ja näeb, et vedelat toitu ei saa.

Hetkel on asi läinud nii kaugele, et ma kuulan kodus kõrvaklappidest muusikat, sest ma ei suuda seda röökimist ära kuulata enam. Mängida ta ei taha, ei viitsi ühegi asjaga mängida ja ärritub kui temaga mängin ja tuleb kallale. Ründab ta mind praktiliselt koguaeg, kõige hullem kord oli kui ta hüppas mulle küünte ja hammastega näkku kinni kui ma diivanil istusin.

Põhimõtteliselt mu kass vihkab mind kogu südamest, ma arvan. Aga kui ma ta võtsin pean ma temaga ikka elama ja tahaks, et see oleks elamiskõlblik. On soovitusi? Veeprits ei aita, ta ei karda vett ning see ei häiri teda. Mängida ta ei taha ja kui väldin siis enamasti ta tulebki kallale mulle. Mida teha?
autor: meribel
aeg: 25.01.2017 03:26

Tere.

Jah, raske juhus. Kõigepealt, kindlasti kass ei vihka teid. Tundub, et teda vaevab miski, kas emotsionaalselt või isegi füüsiliselt. Kas ta on kastreeritud? Kastreerimata noored isased kassid võivadki väga agressiivselt käituda. Kui ta ei ole kastreeritud, soovitame seda teha. Paljudel juhtudel muutuvad eriti isased kassid pärast seda operatsiooni tunduvalt leebemaks ja rahulikumaks.

Soovitaksime kassil ka tervist kontrollida, kui seda ei ole lähiminevikus tehtud. Võimalik, et teda vaevab mõni terviseprobleem.

Kui mingit tervisehäda ei leita, siis on võimalik, et tal on lihtsalt igav. Mis oleks seetõttu natuke imelik, et mängida ta ei taha ja ka õues ei tunne end justkui hästi. Võiks proovida võtta teine kass juurde, võib-olla tunneks ta seltsilise üle rõõmu. Kahjuks aga ei ole mõistagi mingit garantiid, et kassid omavahel läbi saama hakkavad, kahe kassi kokkusobitamine on alati õnnemäng. Võib-olla oleks variant pakkuda mõnele hädalisele kassile ajutist hoiukodu, siis on näha, kuidas teie kass liigikaaslasesse suhtub. Algul peaks uut kassi kindlasti eraldi ruumis hoidma, kui vähegi võimalik, ja kasse tasapisi järelevalve all kokku laskma.
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee