MT� KASSIABI KODULEHEK�LG

  1. Home

  1. EST | ENG | RUS

  2.  






Kassiabi foorumid
 
Tänavakassid
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Kuidas aidata stressis leiukassi ning väljas oota ( muuda ) ( kustuta )
autor: monaliisu
aeg: 14.10.2015 01:04

Kevadel ilmus hoovi metsik emane kass kahe pisikese pojaga. Kuigi keegi neist ligi ei lasknud, viisin ikka emakassile süüa. Suvel läksid kiisud oma teed kuid sügisel ilmusid pojad üksi tagasi.
Ühega neist tekkis toites väike side. Toidukausi juures lasi pai teha ning läheduses nurrus.
Kuna kiisu juba armsaks saanud ning külmad ilmad tulemas siis püüdsin toiduga meelitades puuri ja viisin arstile. Arsti juures üritas põgeneda mööda riiuleid/kardinaid ning oli hirmust segane. Lõpuks sai kinni püütud ja ussirohtu antud/süstitud.
Arsti soovitas 4 kuud mitte välja lasta.
Alguses nuttis päev otsa kapi all kuid 3 päevaga õppis wc-d kasutama ja muutus rõõmsaks mänguhimuliseks kiisuks.
Siis aga kogemata sai kiisu välja. Hoidis küll meie lähedusse aga enam ligi ei lasknud. Õhtul suure näljaga saime siiski kinni püütud.
Nüüd aga kassipoeg õnnetum kui varem. Päeval käib ja nutab terrassi ukse juures või siis aknalaual. Ülejäänud aja kössitab laua all toolipadjal. Enne muutus õhtu saabudes natuke elavamaks ja mängis kuid iga päevaga vähem. Ka söögiisu kahaneb iga päevaga ja täna polegi midagi söönud.
Ka kõht on kinni. Täna tegi kõvemat häda üle 3 päeva ja see oli kõva. Üleüleeile ostsin ka karvapallide vastast pastat. Esimene kord lakkus seda kuid rohkem pole olnud nõus seda enam sisse võtma. Pakkusin hädaga ka natuke hapukoort kuid seegi jääb puutumata.
Muidu olen andnud royal canin kassipoegadele mõeldud krõbinaid ning maiuseks tavapoe kiisueinet. Kui veel õues oli, siis kiisueine maitses talle nii, et ei suutnud oodatagi millal sisu pakist kaussi pigistan aga nüüd ei huvita teda enam miski.
Kuna eelmine arstilkäik oli tema jaoks hirmus ja toimus alles nädal aega tagasi siis kardan, et uuesti arstile viimisega tekitan veel stressi juurde või peaks ikka kontrollis käima?
Ning mida teha teise õuekiisuga? Tema on rohkem metsikum. Toidule ka enne ligi ei tule kui tagasi tuppa lähen. Lisaks on koguaeg hirm silmis ja naabrite kass ka teda ei salli. Kui naabrikass on väljas, siis see kiisupoeg on kadunud. Kuna toasolevat kiisukest naabrikass talus ja see on meil neiu siis arvan, et õue jäänud poeg on isane.
Helistasin ühte soovitatud varjupaika kuid kuna nad asuvad veidi meie linnast eemal ja linnaga lepingut ei ole siis kahjuks nemad ei saa aidata. Kahjuks ei ole ka minul maksta ca 122 eurot, mis nad ütlesid, et oleks vaja nende kulutuste katteks.
Käisin siis siinses lepingut omavas varjupaigas ja kuigi oli seal väga tore töötaja, siis vaatepilt oli üsna masendav. Kuna seal on remont siis kiisukesed asusid kuuris ja neid tundus seal ikka väga palju olevat väga väikese pinna kohta.
Süüa saan mina endiselt talle anda ja vaevalt seal kuuris vägapalju soojem on kui õues.
Lisaks käivad jutud, et seal hoitaksegi loomi kohustuslikud 2 nädalat ja siis tuleb eutanaasia.
Tuli nüüd väga pikk jutt aga süda nii valutab nende kahe kiisukese pärast. Võtaks ka teise endale tuppa kuid ka selle ühega oli tegemist, et luba saada. Lisaks ei tule ta ligi.
Samas on näha kuidas kiisud igatsevad üksteise järgi. Õhtuti nutavad koos läbi ukse ja igal hetkel kui naabrikassi õues ei ole- on õnnetuke meil ukse taga istumas.
( kustuta )
autor: kurrnauskas
aeg: 21.10.2015 13:02

Tere.

Kass peab harjuma tubase eluga ja see võtab kaua aega. Ilmselge positiivne märk on, et saite ta väljast ju uuesti kätte.:)
Igasuguseid stressivastaseid vahendeid ju olemas. Näiteks Feliwey ja Royal Canin toit Calm ( alates 6.elukuust)jms. Vestle arstidega, kliinikutes on müügil.
Kui vana kassipoeg on? Kass tuleks KINDLASTI KASTREERIDA/ STERILISEERIDA ( ma ei lugenud välja, kas kass on emane või isane ja kui vana ta üldse olla võiks), sest siis väheneb isu välja minna ja loomulikult ka stress. Kassi võib opereerida alates 6. elukuust või ka varem, kui mingi teatud kaalu on saavutanud ( ei mäleta , arstid ütlevad:)) Umbes 6. elukuu paiku saavad ka suguküpseks . Võimalik, et see on ka põhjus, miks ta õue teise juurde "igatseb".
Ja kui on vaja arsti juurde minna, siis tuleb minna. Üldse võta reipam olek. See mõjub kassile ka hästi:)
Ma ei tea, kus kandis elad, aga kindlasti on ka seal mõni loomade vabatahtlik organisatsioon, kus loomi ei hukata. Võid ju ka Kassiabile või Kasside turvakodule või Pesaleidjale jne kirjutada ja helistada. Kindlasti tee õuekassist enne pildid ja saada koos kirjaga emailile.
( kustuta )
autor: monaliisu
aeg: 17.11.2015 13:36

Tere!

Tükk aega nüüd murest möödas ja annan teada, kuidas läinud on.
Kuna loomake ei joonud ja muutus loiuks siis kappasin ikka arstile. Tehti 3 süsti ja tuli nö elu sisse tagasi. Järgmine päev oli juba nii reibas, et järelkontrolliks puuri enam ei saanud...
Emane kiisupoeg on ca 6 kuud vana ja kaalub napilt 2 kg. Nüüdseks on saanud ka esimese sutsu vaktsiini ja kiibitud. Steriliseerimist uurin siis kui teist sutsu vaktsiini saama läheme.
Enam ei nuta ammugi ukse juures. Aknast armastab välja vaadata aga kurba igatsust enam ei tähelda. Sülekassi temast vist ei saa aga hea tujuga pai laseb teha. Kui kõht tühi siis tuleb ka ise nühkima :)
Õuekassiga on kurvemad lood. Nüüd on kindel, et sinnaviies(varjupaika) varsti surmasüst ja kõik. Kuna ilmad veel soojemad siis süda veel venitab sinnaviimisega. Õnneks naabrite õuekassiga on tal suhted paranenud ja olen neid ka rahulikult koos istumas/mängimas näinud.
Korra sain ta tuppa aga kuna ta läks täiesti paanikasse ning üritas isegi mööda seinu/riiuleid/kappe ronida ise karjudes ja sisistades- siis enese, oma 2 väikese lapse ning ka kiisukese enda turvalisuse mõttes lasin õue tagasi.
Elame Tallinnast kaugemal väikelinnas ja siin selliseid asutusi pole, kus kauem sees hoitakse kuigi plaanin panna facebooki üleskutse. Ehk kellegil on rohkem ruumi ja võimalusi metsikut kodustada. Ja kui enne külmi kedagi ei leia siis eks pea ikkagi tee siinsesse varjupaika sättima, sest õue ta jääda ei saa.
Õuekiisu ei lase ligi ja jookseb nii kiirelt, et pole aru saanud kas on emane või isane. Sisetunne ütleb, et isane...
( kustuta )
uus teema | teemade loetelu | algusesse
Foorumis vastamiseks pead sisse logima!
Kui sa pole veel ennast registreerinud siis seda saab teha siit.
 

MTÜ Kassiabi | Tel: 555 71625 | E-mail: info@kassiabi.ee